Reklama

Utrudnienia na ul. Mickiewicza. Trwa wymiana nawierzchni

Redakcja
Drogowe utrudnienia w centrum Katowic. Rozpoczęła się wymiana nawierzchni na ul. Mickiewicza. Przez tydzień prowadzone będą prace związane z wdrażaniem Inteligentnego Systemu Transportowego.

Utrudnienia na ul. Mickiewicza w Katowicach. Na odcinku pomiędzy ulicami Sokolską i Słowackiego jeden pas został wyłączony z ruchu. Rozebrano tam nawierzchnię, a dzisiaj położono już nową warstwę asfaltu. Jednak to nie koniec utrudnień. Jak informuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach, jeszcze przez tydzień będą prowadzone tu prace. Od 22 do 29 marca prowadzone będą prace związane z wymianą nawierzchni. To element budowy Inteligentnego Systemu Transportowego. Prace mają być wykonywane z zachowaniem ruchu pieszego i kołowego, ale jezdnia na krótkich odcinkach będzie zwężana.

Umowę na wykonanie ITS miasto podpisało z firmą Sprint w zeszłym roku. W ramach inwestycji obecne semafory na sygnalizacjach zostaną zdemontowane i wymienione na nowe. 102 sterowniki sygnalizacji świetlnej zostaną zmodernizowane oraz doposażone w niezbędne urządzenia. Łącznie pracami objętych będzie 112 skrzyżowań. Więcej o ITS pisaliśmy TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. MM 24 marca, 2023 at 8:12 am - Reply

    Na skrzyżowaniu Mikołowskiej i Poniatowskiego najpierw zrobili dziurę w chodniku. I ta dziura na szerokość połowy chodnika tak sobie była i przez długi czas się nic nie działo. Ostatnio jednak wzięli się za robotę na tym skrzyżowaniu. Rozkopali przy tym chodniki w kilku miejscach, ale potem w końcu te dziury pozasypywali i w większości nawet kostkę z powrotem pokładli. Więc jest szansa, że resztki bałaganu po sobie też wreszcie uprzątną.

  2. Katowiczanin 24 marca, 2023 at 7:07 am - Reply

    I z pewnością będzie wszystko działać… Żenada! Nikt tych dupogniotów z urzędów z niczego nie rozlicza. Zapory na Mariackiej i Mielęckiego kosztowały mnóstwo pieniędzy – dziś żadna nie działa… Lekką ręką wywalone 153.000 na 4 (słownie: cztery) listwy ledowe dla smartfon-debili. W tej cenie można było zrobić 5 remontów mieszkań z zasobów (a jest mnóstwo (!!!) wolnych mieszkań) i przekazać je potrzebującym. Na Rynku fajna wystawa nt. Ukraińców – szkoda, że na 3 zdjęciach jest Krupa, czyli „Doktor Deptak”, zamiast zwykłych ludzi, którzy pomagali nie na pokaz, tylko w dobroci serca. Ćwierć miliarda (250.000.000 złotych) na stadion, pół miliarda (500.000.000) na centra przesiadkowe, które do dziś są jedynie zwykłymi przystankami. Brawo!!! Wybierzmy go na kolejną kadencję. Wydawanie publicznych (naszych) pieniędzy jest takie miłe…

  3. Kris 23 marca, 2023 at 8:18 pm - Reply

    jeszcze sokolska na wysokości kina kosmos wyboje

Dodaj komentarz

*
*