Reklama

Kolejna zmiana w ruchu na DK86. Remont wiaduktu idzie zgodnie z planem

Redakcja
Kolejny etap remontu wiaduktu na DK86. Prace idą zgodnie z planem, a utrudnienia potrwają jeszcze kilka tygodni. W najbliższych dniach zajdą zmiany w organizacji ruchu.

Prace remontowe na DK86 powodują duże utrudnienia w ruchu. Dobra wiadomość jest jednak taka, że na razie idą zgodnie z planem. Remont wiaduktu nad ul. Porcelanową polega przede wszystkim na naprawie dylatacji. Jej zły stan techniczny mógłby doprowadzić nawet do całkowitego zamknięcia przejazdu ul. Murckowską. Dlatego należy go wykonać przed okresem zimowym. Wykonawca w ciągu 6 tygodni realizuje m.in. rozbiórkę uszkodzonych dylatacji, zrywa nawierzchnię w jej obrębie, od nowa wykuwa wnęki, montuje nowe dylatacje i na końcu odtwarza nawierzchnię.

Kończą się właśnie prace na zachodniej nitce trasy, czyli jezdni w kierunku Tychów. Ruch został tu zamknięty i przerzucony na jezdnię w przeciwnym kierunku, czyli w stronę Sosnowca. Kiedy 2 listopada rozpoczął się remont wiaduktu nad ul. Porcelaną, MZUiM zapowiadał, że po trzech tygodniach zajdą zmiany w organizacji ruchu. Tak się stanie w najbliższych dniach. W poniedziałek 22 listopada nastąpi kolejna zmiana organizacji ruchu na DK86 na wysokości Doliny Trzech Stawów. Wtedy nastąpi całkowite zamknięcie jezdni w kierunku Sosnowca, a ruch w obu kierunkach zostanie przeniesiony na jezdnię w kierunku Tychów.

Remont wykonuje firma Primost Południe z Będzina. Koszt naprawy wyniesie niecałe 1,3 mln zł.


Tagi:

Komentarze

 1. Piotr 19 listopada, 2021 at 4:09 am - Reply

  Polecam kolejność : najpierw myślimy, później planujemy prace, na końcu działanie, jak już mamy kim i czym. Tak czy inaczej sianko się pewnie zgadza;) my sobie postoimy

  • Kukura 19 listopada, 2021 at 10:08 am Reply

   Ja nigdzie nie stoję. Chyba, że na żałosnych przejściach dla pieszych przez DTS, gdzie przejście 50 metrów zajmuje 5 minut.

 2. Pracodawca 19 listopada, 2021 at 2:11 am - Reply

  to zapraszam do kontaktu cały czas potrzebujemy pracowników ale nikt nie chce pracować

  • AA 19 listopada, 2021 at 10:23 am Reply

   Być może za wiedzę eksperta trzeba płacić więcej niż sprzedawcy w dyskoncie….

 3. Lalyla 18 listopada, 2021 at 9:19 pm - Reply

  Ciekawe czy nie można było skrócić czasu remontu pracując 24 godziny na dobę. Przejeżdżam tam rano ok godziny 6.00 nic się nie dzieje. Wracam ok 18 również pusto. Szok jak można w ten sposób prowadzić prace na jednej z najruchliwszych dróg w Polsce. Firma kogucik,???

Dodaj komentarz

*
*