Reklama

Utrudnienia w Zawodziu. Most został częściowo zamknięty

Redakcja
Rozpoczyna się remont na jednej z głównych ulic w Zawodziu. Most nad Rawą został częściowo zamknięty. Od dzisiaj wprowadzone zostaną duże zmiany w organizacji ruchu.

Remont mostu i kładki dla pieszych w Katowicach. Dzisiaj ruszają prace na ul. Bohaterów Monte Cassino. Chodzi o obiekt nad Rawą. Jezdnia oraz kładka po zachodniej stronie zostaną zamknięte, a cały ruch od 13 września ma być przekierowany na wschodnią część mostu. Zarówno kierowcy, jak i piesi będą poruszali się tylko jedną stroną obiektu.

Zakres prac obejmuje remont elementów konstrukcyjnych, w tym odtworzenie uszkodzonej otuliny prętów zbrojeniowych wraz z wykonaniem zabezpieczenia antykorozyjnego powierzchni. Wyremontowane zostaną też belki i płyty, a kierowcy przejadą po nowym asfalcie. Ułożony zostanie na nowo chodnik. Bariery i balustrady zostaną odtworzone w sposób analogiczny do istniejącego. Powierzchnie betonowe zabezpieczone zostaną powłokami malarskimi oraz powłoką antygraffitti.

Inwestycja ma potrwać 12 miesięcy. W maju 2023 roku wykonawca, firma Strabag, ma przenieść się na wschodnią stronę obiektu. Koszt remontu to ok. 6,3 mln zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*