Reklama

Dzisiaj na jednym z największych skrzyżowań w Katowicach wyłączona zostanie sygnalizacja

Zdjęcie archiwalne.

Redakcja
Utrudnienia w centrum Katowic. Dzisiaj na dużym skrzyżowaniu zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna. To prace związane z wdrażaniem nowego systemu zarządzania transportem.

We wrześniu 2022 roku Katowice zaprezentowały Inteligentny System Zarządzania Transportem. To rozwiązanie ma usprawnić ruch w mieście, między innymi poprzez sterowanie sygnalizacją świetlną. Żeby było to możliwe, wykonawca – firma Sprint – musi przystosować istniejącą sygnalizację do nowego systemu. To wymaga demontażu obecnych semaforów na sygnalizacjach i wymiany na nowe. 102 sterowniki sygnalizacji świetlnej zostaną zmodernizowane oraz doposażone w niezbędne urządzenia. Łącznie pracami objętych będzie 112 skrzyżowań. Niedawno miasto podawało, że sterowniki wymieniono już na około 30.

PRZECZYTAJ TEŻ: Korek autobusów na wyjeździe spod dworca. Mają zielone światło przez 10 sekund

W sobotę wykonawca zajmie się kolejnym skrzyżowaniem. Tym razem chodzi o jedno z najbardziej ruchliwych w mieście, czyli skrzyżowanie ulic Chorzowskiej i Sokolskiej. Przebudowa rozpocznie się o godz. 6.00. Od tej godziny sygnalizacja zostanie wyłączona. Nie wiadomo, ile mają potrwać utrudnienia, ale na pewno prace zostaną zrealizowane tego samego dnia. Więcej o ITS pisaliśmy TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*