Reklama

Utrudnienia na autostradzie A4. Rusza kolejny etap prac

Redakcja
Trwają punktowa wymiana nawierzchni na autostradzie A4. W poniedziałek rusza kolejny etap prac, więc konieczna jest zmiana organizacji ruchu.

W zeszłym tygodniu przeprowadzono cząstkową naprawę autostrady A4 w kierunku Katowic na odcinku od granic woj. opolskiego i śląskiego do węzła Gliwice Ostropa. W tym tygodniu ruszają kolejne prace w okolicy tego węzła. Inwestycja obejmie odcinek o długości prawie 4,5 km. Górna warstwa nawierzchni, ścieralna, wymieniona będzie na całej szerokości jezdni. Warstwa środkowa, wiążąca, na całej długości pasa prawego i lokalnie lewego. Z kolei najniżej położona warstwa, podbudowa, lokalnie na prawym pasie. Rozpoczęcie robót zaplanowano na 15 maja i potrwać do 30 lipca. W ramach tego remontu zostaną wyremontowane dwie łącznice węzła Gliwice Ostropa, zjazdowa i wyjazdowa jezdni w kierunku na Katowice.

Dla przeprowadzenia prac na tym odcinku A4 zmieniona zostanie organizacja ruchu na obu jezdniach autostrady, na odcinku o długości ponad 6 km. W pierwszej kolejności na jezdni w kierunku Wrocławia, za węzłem Gliwice Bojków, wyłączony zostanie z ruchu lewy pas. Zamontowano tu separację kierunków ruchów, tak aby na czas remontu na jezdni na Wrocław można było poprowadzić ruch dwukierunkowo: dwoma pasami na Wrocław i jednym pasem na Katowice.

Od poniedziałku, 15 maja, rusza remont na jezdni w kierunku Katowic. Pierwszy etap obejmie wymianę nawierzchni na pasie prawym, a kierowcy będą korzystać z lewego. Po jego wykonaniu ruch zostanie przeniesiony na wyremontowany pas, co umożliwi wykonanie remontu na drugim pasie.  W czasie remontu kierowcy będą dysponowali dwoma pasami w każdym kierunku. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości. Na większości odcinka do 80 km/h, a w miejscach newralgicznych do 60 km/h.

Na czas remontu łącznic wjazdowych i zjazdowych na Katowice węzła Gliwice Ostropa wprowadzony zostanie objazd poprzez węzły Kleszczów i Gliwice Sośnica.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*