Reklama

Utrudnienia na A4 Katowice-Kraków. Są kolejne zmiany na węźle w Mysłowicach

Łukasz Kądziołka
Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu autostrady A4 z drogą S1. Od dzisiaj kierowcy skorzystają z zamkniętych do tej pory zjazdów na węźle Brzęczkowice. Jednak kolejne łącznice muszą zostać wyłączone z ruchu.

Jak informuje Stalexport Autostrada Małopolska, zarządca odcinka A4 Katowice-Kraków, po remoncie węzła w Mysłowicach poprawi się komfort kierowców. Celem inwestycji na węźle Brzęczkowice jest wydłużenie okresu przydatności do użytkowania wiaduktu i jego właściwe odwodnienie. Zanim to jednak nastąpi, kierowcy będą musieli jeszcze przez jakiś czas uzbroić się w cierpliwość. W związku z trwającym remontem zaplanowano zmiany w organizacji ruchu.

Od dzisiaj na węźle Brzęczkowice otwarte zostaną łącznice relacji Łódź-Kraków (wjazd na A4 w kierunku Krakowa z S1) oraz Kraków-Cieszyn (zjazd z A4 na S1 w kierunku Cieszyna). Jednak już jutro, 29 września, konieczne będzie zamknięcie kolejnych fragmentów węzła. Od piątku kierowcy nie będą mogli zjechać z autostrady A4 z kierunku Katowic na drogę S1 w kierunku Łodzi (łącznica relacji Katowice-Łódź). Objazd poprowadzony będzie najpierw na węźle Brzęczkowice zjazdem z A4 z kierunku Katowic na S1 w kierunku Cieszyna, następnie za ok. 1 km węzłem Brzezinka w Mysłowicach w ciągu drogi S1 i po nawróceniu na tym węźle ponownie drogą ekspresową S1 w kierunku Łodzi. Zamknięty zostanie również zjazd z S1 z kierunku Cieszyna na A4 w kierunku Katowic (łącznica relacji Cieszyn-Katowice). Objazd poprowadzony będzie drogą S1 do węzła Sosnowiec-Jęzor i po nawróceniu na tym węźle ponownie drogą S1 w kierunku Cieszyna aż do zjazdu na A4 w kierunku Katowic.

Prace na węźle Brzęczkowice mają zakończyć się w listopadzie.


Tagi:

Komentarze

 1. Adolfix 3 października, 2023 at 1:29 pm - Reply

  oni są podupceni, półtorej miesiąca chcą te łącznice robić, powinni na 3 zmiany tam robić a nie sztucznie przedłużać w nieskończoność

  • tadek 3 października, 2023 at 4:27 pm Reply

   wytrzymaj jeszcze 3 lata, no chyba, ze coś się zmieni to wtedy nowa umowa ze Stalexportem będzie podpisana pewnie przez Pawlaka i Kamysza na nastepne trzydzieści lat..

   • kukura 3 października, 2023 at 9:54 pm Reply

    tak, tak tadziu. w rodzinie wszyscy zdrowi?

Dodaj komentarz

*
*