Reklama

Utrudnienia i zmiana organizacji ruchu w Ligocie

Ł. K.
Wraz z rozpoczęciem budowy centrum przesiadkowego w Ligocie zaczną się utrudnienia dla kierowców. Realizacja inwestycji za ponad 9 mln zł wymaga zmiany organizacji ruchu. Utrudnienia mają potrwać do końca roku.

Od rana kierowcy będą musieli korzystać z objazdu. Już we wtorek przy dworcu w Ligocie tworzyły się korki. Na ul. Panewnickiej, na odcinku od ul. Zielonogórskiej do ul. Franciszkańskiej będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy dla jadących od strony ul. Franciszkańskiej. Z kolei w przeciwnym kierunku, od ul. Kłodnickiej, kierowcy pojadą objazdem przez ul. Franciszkańską. – Te utrudnienia będą trwały do końca roku. Pozwolą one na wykonanie znacznej części prac. Po nowym roku zostanie wprowadzony drugi etap zmiany organizacji ruchu – mówi Mateusz Bednarczyk, kierownik budowy w Skanska.

Utrudnienia nie ominą pieszych i pasażerów komunikacji miejskiej. Część chodników będzie niedostępna, a przystanek autobusowy Ligota dworzec PKP  zostanie zastąpiony przystankiem Ligota Dom Kultury przy ul. Franciszkańskiej. Przeniesiony zostanie również postój taksówek. Będzie się on znajdował wzdłuż ul. Panewnickiej, między skrzyżowaniami z ul. Grunwaldzką i Świdnicką. – Uczestników ruchu prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość oraz o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac, jak i stosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu – apeluje Bednarczyk.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*