Reklama

Urodziny Katowic 2016: rozpoczyna się weekend koncertów

Gwiazdą urodzin Katowic będzie Anna Maria Jopek.

Łukasz Kądziołka
W piątek rozpoczynają się główne obchody 151. urodzin Katowic. Przez trzy dni odbędzie się kilka koncertów z kulminacją w sobotę w strefie kultury.  Ale urodziny to nie tylko muzyka.

Obchody otworzy uroczysty koncert w NOSPR. Orkiestra symfoniczna pod dyrekcją Alexandra Liebreicha i solista Piotr Orzechowski wykonają kompozycje Henryka Mikołaja Góreckiego. Bilety na ten koncert zostały już wyprzedane. To w piątek. Wcześniej, bo o godz. 14 w Galerii Artystycznej na Placu Grunwaldzkim odsłonięta zostanie rzeźba Teofila Ociepki.

W sobotę na scenie zlokalizowanej na parkingu przy Muzeum Śląskim pojawią się polscy i zagraniczni muzycy. Na tradycyjnych kongijskich instrumentach zagra zespół Les Tambours de Brazza. Po nich wystąpi kolumbijskie trio La Chiva Gantiva. Następnie, mieszankę stylów takich jak funky, blues i rock, zaprezentuje Yemen Blues. Finałem będzie wspólny koncert Anny Marii Jopek i zespołu KROKE.  Występy w strefie kultury rozpoczną się o godzinie 16. Wstęp jest bezpłatny. Więcej o zaproszonych zespołach piszemy TUTAJ.

Niedziela już nie będzie tak obfita w wydarzenia, a koncert w siedzibie Miasta Ogrodów jest płatny. W sali koncertowej o godz. 19.30 wystąpią jamajscy muzycy zespołu Kingston VibeS na czele z Peterem Ashbournem. Rano bilety można było jeszcze kupić w Mieście Ogrodów, ale zostało ich tylko kilkanaście (ceny: 5, 10, 15 zł). Tego samego dnia, w kościele św. Anny w Nikiszowcu wystąpi Ensemble Les Sauvages.  Będzie to spektakl łączący muzykę dawną z opowieścią o instrumentach, kompozytorach i ich dziełach. Początek o godz. 18. Wstęp jest bezpłatny.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*