Reklama

Umowa na budowę pierwszego węzła przesiadkowego podpisana

G. Ż.
Skanska zbuduje pierwszy w Katowicach węzeł przesiadkowy. Powstanie w Ligocie przy dworcu kolejowym. Ma być gotowy za rok. Będzie kosztował nieco ponad 9 mln zł.

W ciągu 14 dni plac budowy ma zostać przekazany wykonawcy, a ten będzie miał 12 miesięcy na zakończenie prac. Węzeł przesiadkowy w Ligocie będzie obsługiwał transport samochodowy, autobusowy i kolejowy. Znajdzie się w nim parking naziemny ze 110 miejscami postojowymi. Bezpłatnie będą mogli na nim zostawić samochód posiadacze biletów miesięcznych KZK GOP. Powstanie strefa obsługi podróżnych z zadaszonymi peronami autobusowymi i miejscami do czekania. Przy węźle będzie też miejsce do krótkotrwałego postoju (do 3 min.) w celu wysadzenia bądź odebrania pasażerów, postój taksówek i parking dla rowerów. Przy i wokół węzła zostanie urządzona zieleń i elementy małej architektury.

O tym jak dokładnie będzie wyglądać węzeł w Ligocie przeczytacie TUTAJ.

Budowa będzie kosztować 9.097 mln brutto. Na budowę węzłów przesiadkowych w Brynowie, Ligocie i  Zawodziu Katowice uzyskały dofinansowanie w wysokości ponad 120 mln zł. To 85% kosztów. Obecnie trwają procedury przetargowe na węzły w Brynowie i Zawodzie. W planach jest też budowa węzłów w Podlesiu, Piotrowicach, Kostuchnie oraz przy ulicach: Jana i Sądowej.​


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*