Reklama

[TYLKO U NAS] Arkadiusz Milik kupił były stadion Rozwoju Katowice

Grzegorz Żądło
Spółka Restrukturyzacji Kopalń sprzedała były stadion Rozwoju Katowice przy ul. Zgody. Z naszych informacji wynika, że nabywcą została spółka, w której udziałowcem jest Arkadiusz Milik. To kolejna nieruchomość w Katowicach, w którą zainwestował reprezentant Polski.

Rozwój Katowice wyprowadził się z obiektu przy ul. Zgody latem 2019 roku. Klub miał poważne problemy finansowe. Wycofał drużynę seniorów z rozgrywek. Kolejnym krokiem  było opuszczenie stadionu, za wynajem którego Rozwój płacił miesięcznie SRK 26 tys. zł. Do tego dochodziły opłaty za media i inne wydatki związane z funkcjonowaniem obiektu. Rocznie koszty sięgały 700-800 tys. zł.

Od ponad dwóch lat obiekt przy ul. Zgody stoi pusty i niszczeje. Jednak od 25 października 2021 roku jego właścicielem nie jest już Spółka Restrukturyzacji Kopalń. Wczoraj został podpisany akt notarialny sprzedaży działek o łącznej powierzchni 65 786 m kw. SRK potwierdziła nam, że do transakcji doszło i była ona konsekwencją przetargu sprzed kilkunastu tygodniu. Spółka nie informuje jednak kto kupił były stadion Rozwoju, zasłaniając się tajemnicą handlową. Tajemnicą pozostaje także kwota sprzedaży.

Z naszych informacji wynika, że nabywcą terenu przy ul. Zgody została spółka, której głównym udziałowcem jest Arkadiusz Milik. To były piłkarz Rozwoju Katowice, z którego wypłynął na szersze wody. Z katowickiego klubu odszedł do Górnika Zabrza, z którego kupił go Bayer Leverkusen. Potem Milik grał w FC Augsburg, Ajaksie Amsterdam, SSC Napoli, a obecnie występuje w Olimpique Marsylia.

Informację, że to właśnie Arkadiusz Milik stoi za transakcją kupna stadionu, na którym kiedyś grał, potwierdziliśmy w czterech niezależnych źródłach.

Milik wraz ze swoim wspólnikiem zainwestował już m.in. w restaurację w Galerii Libero. Kupił też działkę w dzielnicy Piotrowice. Jednak kupno terenu przy ul. Zgody to zupełnie inny kaliber.

Transakcja objęła prawo użytkowania wieczystego 11 działek o łącznej powierzchni 65 786 m m kw. Do tego dochodzi 5 różnych budynków, które stanowiły zaplecze klubu Rozwój.

Obecnie na większej części kupionego przez Milika terenu znajduje się niszczejący stadion z boiskiem i trybunami. Do tego dochodzi boisko treningowe i asfaltowe do piłki ręcznej.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, stadion przy ul. Zgody przeznaczony jest na zabudowę usługową użyteczności publicznej z zakresu sportu i rekreacji wraz z zielenią urządzoną. W praktyce oznacza to, że może na nim powstać np. stadion, hala sportowa czy inny obiekt rekreacyjno-sportowy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*