Reklama

Trzy dni z filmem afrykańskim. Darmowe seanse na dworcu i w kinie

"Wędrowiec: Baaba Maal" to historia muzyka z Senegalu, który stał się międzynarodową gwiazdą.

Ł. K.
O krzykliwych kreacjach na ulicach Angoli, muzycznej sławie z Senegalu i 15-letniej dziewczynie skazanej na śmierć za czary. Te historie będzie można poznać podczas pokazów afrykańskiego kina. Po raz kolejny Afrykamera zawita do Katowic.

Afrykamera odbywa się co roku w Warszawie. Podczas kilkudniowego festiwalu filmowego publiczność ma okazje zobaczyć współczesne produkcje afrykańskich twórców. Po raz kolejny afrykańskie kino zawita do Katowic jako wydarzenie towarzyszące festiwalowi Art Naif.

Przeczytaj też: W piątek rozpoczyna się Art Naif Festiwal

Przez trzy dni katowicka publiczność zobaczy m.in. afrykański western, retro kryminał z  RPA, opowieść o dziennikarzu, który próbuje uratować przed karą 15-letnią dziewczynę skazaną za czary i film dokumentalny o krzykliwej modzie w Angoli. Niektóre z tych filmów swoje polskie i europejskie premiery miały właśnie na warszawskim festiwalu. Wydarzenie rozpocznie się w piątek, o godzinie 17, w Bahnhof KTW. Tam odbędzie się wernisaż wystawy kongijskiego plakatu. Następnie, godzinę później, impreza przeniesie się do kina Rialto, gdzie wyświetlony zostaną pierwsze filmy. Całość potrwa do niedzieli. W sumie będzie można zobaczyć 5 filmów. Wstęp na wszystkie pokazy i wernisaż jest bezpłatny.

Pełny program Afrykamery:

30 czerwca (piątek)
O godz. 17.00 w Bahnhof KTW (ul. Dworcowa 6)
Otwarcie festiwalu AfryKamera 2017 oraz wernisaż wystawy towarzyszącej: kongijski plakat

O godz. 18.00 w kinie Rialto (ul. św. Jana 24)
pokazy filmów: „Bangaologia – nauka o stylu” i „Pociąg soli i cukru”.

1 lipca (sobota)
O godz. 18.00 w kinie Rialto
pokazy filmów: „Wędrowiec : Baaba Maal”, „Przeklęci”.

2 lipca (niedziela)
O godz. 20.15 w kinie Rialto
pokaz filmu „Mów mi złodziej”.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*