Reklama

Trwają przygotowania do Tour de Pologne. Miasto kładzie asfalt na trasie wyścigu

Ł. K.
Trwają przygotowania do katowickiego etapu Tour de Pologne. Trasa wyścigu po raz pierwszy będzie przebiegała przez Dolinę Trzech Stawów. Miasto wyremontowało krótki fragment drogi dojazdowej do doliny, a Tramwaje Śląskie jeden z przejazdów tramwajowych.

W ostatni weekend lipca kolarze przejadą przez Katowice. W mieście trwają przygotowania do imprezy. W okolicy Doliny Trzech Stawów, na ul. Pułaskiego, położono nową warstwę asfaltu. Krótki odcinek na drodze dojazdowej do jednej z alejek znajduje się za skrzyżowaniem ulic Pułaskiego i Granicznej. – To tymczasowe rozwiązanie. Nie ma mieć charakteru stałego – tłumaczy Krzysztof Kaczorowski z biura prasowego UM. Asfalt ma wytrzymać przez jakiś czas. Remont tego fragmentu ulicy, pokrytego płytami betonowymi, ma zostać przeprowadzony w przyszłym roku. Do wyścigu przygotowują się również Tramwaje Śląskie. Wyremontowany został przejazd tramwajowy na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Zgrzebnioka. – Co roku tam, gdzie przebiega trasa, sprawdzamy stan przejazdów tramwajowych. Jeśli wymagają one interwencji, to takie modernizacje wykonujemy – mówi Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich.

PRZECZYTAJ TEŻ: Tour de Pologne 2017 w Katowicach: kolarze pojadą przez Dolinę Trzech Stawów

Niedawno informowaliśmy o wulgarnym napisie na ścianie wzdłuż ul. Góreckiego. To również jeden z punktów na trasie TdP. Jak informuje biuro prasowe UM, zdewastowana ściana zostanie odmalowana przed samym wyścigiem.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*