Reklama

Trwa przebudowa ul. Ceglanej. Będzie dwa razy więcej miejsc parkingowych

Ł. K.
Zgodnie z zapowiedziami ruszyła przebudowa ul. Ceglanej. Będzie tu więcej miejsc parkingowych i ma być bardziej zielono. Prace zaczęły się wcześniej niż zakładano, a wszystko ma potrwać kilka miesięcy. W tym czasie kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Początkowo prace miały rozpocząć się dopiero wiosną. Jednak już od początku tego tygodnia ul. Ceglana została zwężona do jednego pasa. Trwa tam przebudowa, która może potrwać kilka miesięcy. Aktualnie kierowcy jadący od strony centrum Katowic, ulicą Wita Stwosza, nie mogą skręcić w prawo. Muszą kierować się na ul. Francuską. Utrudnienia związane z przebudową będą występowały na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Meteorologów. Pozostałą część ul. Ceglanej ruch będzie się odbywał tak jak dotychczas. Dzięki kosztownej inwestycji, kierowcy zyskają nowe miejsca parkingowe. Teraz często samochody parkowały tu „na dziko”. Do tej pory miejsc postojowych było 118, a po przebudowie ma być ich o 100 więcej. Te istniejące zostaną również lepiej zagospodarowane, bo ich układ będzie skośny. Poza tym pojawi się nowa zieleń i mała architektura. Posadzone zostaną drzewa i zamontowane ławki. Przebudowę ul. Ceglanej realizuje konsorcjum firm ZRD i TZ „Romus” i Zakład Robót Drogowych „Dioryt”. Inwestycja kosztuje ponad 2,9 mln zł brutto. Prace potrwają około 3-4 miesiące. Równolegle mają być prowadzone prace na ul. Wita Stwosza. Dokładniej na odcinku od wiaduktu nad autostradą A4 do ul. Ceglanej. Jednak w tym miejscu roboty jeszcze się nie rozpoczęły.


Tagi:

Komentarze

 1. Michał 19 kwietnia, 2018 at 10:05 am - Reply

  Czy ktoś się tu zastanowił, że tam zlikwidowano drogę rowerową? Dziś rano tam jechałem i uświadomiłem sobie tą sytuację, bo nowy chodnik jest bardzo wąski. Znów samochody wypierają ekologię, panoszą się wszędzie, Ciekawe czy a swoich statystykach rowerowych miasto Katowice odejmie ten odcinek. To była jedna z starszych dróg rowerowych w Katowicach pozwalająca częściowo przejechać. Muchowiec-Park Kościuszki.

  • Robert 20 kwietnia, 2018 at 7:33 pm Reply

   Krupa nie zezwala na jazdę rowerem po nowej ścieżce w Dolinie.Na Ceglanej zlikwidował drogę dla rowerów.Na ul.Kukułek zlikwidowano kontrapas dla rowerów – dzieci na rowerach nie mogą dojechać do szkoły.Na ul Curie-Skłodowskiej zrobiono jeden kierunek bez kontrapasu …..można tak długo wyliczać.Krupa już dawno głosił : „ludzie muszą się nacieszyć jazdą swoimi autami ”
   Katowice miasto dla aut,nie dla ludzi.
   To jest trafne hasło : Katowice dla odmiany.
   I co robi Stowarzyszenie Rowerowe Katowice ? są tam jacyś aktywiści ? Czy istnieje Katowicka Masa Krytyczna ?
   Kutz dobrze nazwał mieszkańców tej ziemi.

Dodaj komentarz

*
*