Reklama

W środę protest rolników w centrum Katowic. Będą duże utrudnienia

Zdjęcie archiwalne.

Redakcja
Trzy ulice w centrum Katowic zostaną zablokowane, a protest rolników ma trwać cały dzień. W środę kolejna odsłona trwających od ponad miesiąca manifestacji. Tym razem traktory pojawią się przy urzędach.

Wydawało się, że po głośnym proteście na ulicach Warszawy trwające od przeszło miesiąca manifestacje ucichną. Jednak w środę zaplanowane są kolejne protesty rolników. Duże zgromadzenie zostanie zorganizowane przy urzędach wojewódzkim i marszałkowskim w centrum Katowic. Jak informuje miasto, w związku z „Protestem Rolników i Myśliwych” w godz. 5.00-19.00 mogą wystąpić utrudnienia.

Jak wynika ze zgłoszenia organizatorów, w centrum Katowic ma pojawić się około 200 osób i 50 ciągników. Uczestnicy będą blokować ul. Jagiellońską na odcinku od ul. Lompy do ul. Francuskiej. Całkowicie zablokowane zostaną również ulice Reymonta i Ligonia. Ruch na ul. Francuskiej (od ul. Ligonia do ul. Jagiellońskiej) będzie odbywał się cyklicznie. To znaczy, że protestujący mogą czasowo uniemożliwiać przejazd tym odcinkiem. Poniżej mapka obrazująca utrudnienia.

Osoby planujące podróż przez tę część śródmieścia Katowic prosimy o wytyczenie trasy z pominięciem okolic Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz, o ile to możliwe, pozostawienie pojazdu w jednym z Centrów Przesiadkowych i podróżowanie komunikacją zbiorową. Autobusy, których trasy biegną wskazanymi wyżej ulicami mogą być kierowane na trasy alternatywne” – informuje urząd miasta.

W środę, 20 marca, autobusy będą kursowały zmienionymi trasami od pierwszych kursów aż do godz. 20.00. Szczegóły można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

 1. dan 20 marca, 2024 at 7:37 am - Reply

  Frekwencja nie powala, w całym województwie tylko w Katowicach jest protest. Mogliby się bardziej postarać.

 2. klm 19 marca, 2024 at 6:47 pm - Reply

  Na razie to polscy rolnicy protestują w interesie niemieckich obszarników i niemieckich koncernów chemicznych. Do tego putiniści i elyta z PZŁ.

  • gizmo 19 marca, 2024 at 11:15 pm Reply

   Czyli taka jest teraz opowieść w protuskich (pruskich) mediach.

   • Sreb 20 marca, 2024 at 11:25 am Reply

    paszoł won pisowcu

    • gizmo 20 marca, 2024 at 4:48 pm Reply

     A kułaki precz z kołchozu. Tak nam dopomóż Ursula.

 3. gizmo 19 marca, 2024 at 5:34 pm - Reply

  Kołodziejczak będzie protestował przeciwko polityce Kołodziejczaka?

 4. TW Bolek 19 marca, 2024 at 1:45 pm - Reply

  I bardzo dobrze chłopaki, do obornika z tym Zielonym G…em. Chcą na pozbawić wszystkiego, żebyśmy na końcu robaki żarli, za ZSRR się nie udało, to w Socjalistycznym Związku Republik Europejskich się uda ?

  • klm 19 marca, 2024 at 6:47 pm Reply

   Tobie już teraz śpieszno do Moskwy.

  • gizmo 19 marca, 2024 at 5:41 pm Reply

   Zakaz ogrzewania domów gazem, tak wybrali Polacy 15 października. Uszanujmy ich wybór.

 5. P Śl 19 marca, 2024 at 11:09 am - Reply

  Zostawcie auto w CP i jedźcie autobusem, który też utknie 😀 I znowu okazuje się, że rower najlepszy, bo traktorzysta możecie cię pocałować w obornik.

  • babcia 19 marca, 2024 at 3:33 pm Reply

   Ja, siedna se na koło żeby do dochtora dojechać. Aś mnie poratował z tą radą.

Dodaj komentarz

*
*