Reklama

Tour de Pologne w Katowicach: straż miejska odholowuje samochody

G. Ż.
Kto się dopiero obudził, niech szybko sprawdzi czy trasa dzisiejszego etapu Tour de Pologne nie przebiega przypadkiem przez ulicę, przy której mieszka. Jeśli tak, jest duża szansa, że w ciągu najbliższych kilku godzin pojawi się na niej holownik, żeby zabrać stojące niezgodnie z tymczasowym oznakowaniem samochody.

Około godz. 8 rano w środę straż miejska poinformowała, że odholowanych zostało już ponad 30 samochodów, a do „wyczyszczenia” pozostało jeszcze kilka ulic, w tym Moniuszki, Uniwersytecka, Dobrowolskiego czy Dudy-Gracza. W pierwszej kolejności strażnicy zajęli się miejscami najbardziej niebezpiecznymi dla kolarzy, czyli Al. Korfantego, ul. Mikołowską i ul. Poniatowskiego.

TdP Katowice Trasa

Przypominamy, że od rana w środę zamknięty jest fragment Al. Korfantego na odcinku od Pętli Słonecznej do Ronda. Około godz. 15 mają zostać zamknięte pozostałe ulice, którymi pojadą kolarze, czyli: Moniuszki, Olimpijska, Góreckiego, Dudy-Gracza, Graniczna, Lotnisko, Francuska, Ceglana, Meteorologów, Gawronów, Kościuszki, Poniatowskiego, Mikołowska, Matejki, Pl. Wolności, Sokolska, Skargi, Uniwersytecka, Dobrowolskiego, Szkolna, Bankowa i Warszawska.

Ulice mają zostać otwarte po przejeździe kolarzy, czyli około godz. 19.

Zmiany będą też w kursowaniu autobusów i tramwajów. O szczegółach można przeczytać TUTAJ.

Kierowcy mogą się przesiąść na pociągi Kolei Śląskich. Mając przy sobie dowód rejestracyjny i dowód osobisty, w środę po Katowicach można jeździć za darmo. Szczegóły TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*