Reklama

Toaleta publiczna do wyburzenia. Trwa projektowanie ul. Dworcowej

Ł. K.
Trwają ustalenia w sprawie projektu przebudowy ul. Dworcowej pomiędzy projektantami i miastem. Jest też decyzja dotycząca toalety publicznej, która znajduje się pod ziemią.

Przebudowa ul. Dworcowej to duża inwestycja, do której miasto przygotowuje się od kilku lat. Aktualnie trwają prace nad projektem. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, do końca stycznia powinny być znane szczegóły projektu przygotowywanego przez katowicką pracownię AIR Jurkowscy. Miasto musi ustalić z projektantami szczegóły dotyczące m.in. posadzki i oświetlenia na „nowej” Dworcowej. Na przekazanie pełnego projektu architekci mają czas do czerwca. Do tej pory wiadomo, że przestrzeń ma być bardziej przyjazna dla pieszych. Powstanie tu deptak i znikną samochody, bo ulica w większości zostanie wyłączona z ruchu. Co prawda będzie parking, ale ma się on znaleźć blisko skrzyżowania z ul. św. Jana i pomieści ok. 30-50 samochodów.

PRZECZYTAJ TEŻ: Tak mogą wyglądać Dworcowa i Mariacka Tylna [WIZUALIZACJE]

Wiadomo już, że z ul. Dworcowej zniknie też podziemna toaleta publiczna. Pod koniec grudnia zeszłego roku miasto dostało pozwolenie na rozbiórkę szaletu. Zgodnie z informacją przekazaną przez biuro prasowe UM Katowice, szalet ma zostać rozebrany w IV kwartale tego roku. Zamiast tego toaleta powstanie na ul. Mariackiej Tylnej. W przypadku tej inwestycji ogłoszono już przetarg na wykonanie robót budowlanych. Jednak nie udało się wyłonić wykonawcy, bo wszystkie oferty okazały się zbyt drogie. Najprawdopodobniej miasto ogłosi przetarg ponownie.

PRZECZYTAJ TEŻ: Przebudowa ul. Mariackiej Tylnej zbyt droga dla miasta


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*