Reklama

To będzie najwyższy budynek w Katowicach. TDJ Estate ogłosił przetarg na budowę KTW II

Ł. K.
To będzie najwyższy budynek i jedna z największych przestrzeni biurowych w Katowicach. TDJ Estate przygotowuje się do budowy drugiej wieży w centrum Katowic. Rok po otwarciu .KTW I mają pojawić się pierwsze oferty w przetargu na budowę .KTW II.

W maju 2018 roku oficjalnie została otwarta pierwsza wieża obok MCK i Spodka. Jej największym najemcą jest firma Fujitsu GDC, której biura zajmują powierzchnię ponad 6 tys. m kw. Od dłuższego czasu TDJ Estate czeka też na firmy zainteresowane wprowadzeniem się do nowego biurowca. Jak mówił podczas otwarcia pierwszej wieży Maciej Wójcik, prezes TDJ Estate, kolejny krok w kierunku realizacji .KTW II spółka miała zrobić po podpisaniu jednej czy dwóch umów. Można przypuszczać, że chętni się znaleźli, bo TDJ Estate ogłosił przetarg na budowę drugiego biurowca.

Druga wieża będzie oferowała dwukrotnie większą powierzchnię niż .KTW I. Łącznie wyniesie ona 39,9 tys. m kw. Zaprojektowany przez pracownię Medusa Group budynek o 31 kondygnacjach naziemnych i wysokości 133 metrów ma być najwyższy w Katowicach. Będzie wyższy od Altusa o jedną kondygnację i osiem metrów. Pod ziemią już w pierwszy etapie, przy budowie .KTW I powstały trzy kondygnacje przeznaczone na parking. Biurowiec .KTW II to jeden z największych projektów w mieście. Większą powierzchnię biurową ma mieć jedynie budowany Face2Face Business Campus, czyli inwestycja Echo Investment.

Na razie TDJ Estate nie chwali się jak duża powierzchnia została już skomercjalizowana. Jak informuje inwestor, oferty w przetargach na budowę .KTW II mają wpłynąć jeszcze w maju. Równolegle prowadzone są rozmowy z potencjalnymi najemcami. Nie wiadomo jeszcze, kiedy mają rozpocząć się i zakończyć prace budowlane. Jednak, zgodnie z planem TDJ Etsate, druga wieża w centrum Katowic miałaby wyrosnąć w ciągu 30 miesięcy.


Tagi:

Komentarze

  1. Gienek 3 kwietnia, 2019 at 2:01 pm - Reply

    A hdzie są szanowni EKOLODZY ??? Czyżby nie planują walki z wiatrem, zacienieniem, hmmm a może już dponsorowane inne budowy….

Dodaj komentarz

*
*