Reklama

Tężnia solankowa w Katowicach coraz bliżej. Został wybrany projektant

Grzegorz Żądło
Do 25 maja ma powstać projekt tężni solankowej w Katowicach. Wykona go firma Modulor Architekci z Tworkowa, która wykonała już projekt tężni w Radlinie. Jeśli nie pojawią się nieprzewidziane trudności, konstrukcja w Parku Zadole powstanie do końca tego roku.

Tężnia solankowa to pomysł, który zyskał uznanie mieszkańców Katowic w głosowaniu na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego 2017. Koncepcja budowy  tężni zgłoszona przez Adama Łęskiego wygrała w kategorii projektów ogólnomiejskich. Ma kosztować 2,1 mln zł. – Tężnia to rozwiązanie dobre dla wszystkich, dla chorych i zdrowych. Myślę, że dzięki takiej inwestycji Katowice zyskają też wizerunkowo. Bardzo chciałbym, żeby był to obiekt atrakcyjny architektonicznie. Przedstawiając kosztorys, starałem się uwzględnić właśnie koszty dobrego projektu – mówił pomysłodawca.

PRZECZYTAJ TEŻ: W Katowicach powstanie tężnia solankowa

Umowa z Modulor Architekci została podpisana w ubiegłym tygodniu. Na wykonanie projektu wykonawca będzie miał 15 tygodni. Termin mija 25 maja i obejmuje również czas potrzebny do uzyskania pozwolenia na budowę. Jeśli nie będzie opóźnień, jest duża szansa, że tężnia będzie gotowa do końca 2017 roku.


Tagi:

Komentarze

  1. Grigorij 14 lutego, 2017 at 3:12 pm - Reply

    Co kosztuje 2 banie ??? Chyba Maserati dla prezesa…

Dodaj komentarz

*
*