Reklama

Tauron wycofuje się z festiwalu Nowa Muzyka

Szymon Kosek
Koncern energetyczny Tauron nie będzie już sponsorował festiwalu Nowa Muzyka. Wprawdzie na razie spółka oficjalnie nie komentuje tych informacji, ale nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że sprawa jest przesądzona. Pomoc w poszukiwaniu nowego sponsora strategicznego deklaruje miasto.

Plotki o tym, że Tauron wycofa się z finansowania festiwalu pojawiały się już od jakiegoś czasu. Teraz wygląda na to, że zmienią się w rzeczywiste decyzje. Oficjalnie plan sponsoringowy spółki na 2017 rok zatwierdza rada nadzorcza i to do niej należy decyzja na jakie inicjatywy i imprezy będą wydawane pieniądze firmy. Ale wiadomo, że rada zasugeruje się tym co powie zarząd. Ten zaś niedawno się zmienił. Oficjalnie spółka nie komentuje naszych informacji o zaprzestaniu finansowania festiwalu. Nieoficjalnie, przedstawiciele koncernu przyznają, że w przyszłym roku z nazwy festiwalu zniknie słowo Tauron. – Wprawdzie ostateczna decyzja nie zapadła, ale nic nie wskazuje na to, żebyśmy w przyszłym roku byli głównym sponsorem festiwalu – mówi przedstawiciel Tauronu.

Organizator imprezy w rozmowie z portalem Katowice24.info mówi, że słyszał o możliwej rezygnacji Tauronu z finansowania festiwalu, ale oficjalnie nikt go jeszcze o tym nie poinformował. – Rada nadzorcza spółki spotka się na przełomie tego i następnego roku i wtedy dowiemy się, jaka jest decyzja. Jeżeli pogłoski się potwierdzą, to będzie to dla nas duży problem – mówi Adam Godziek.

To nie pierwszy raz, kiedy festiwal traci fundusze. W tym roku impreza nie dostała dofinansowania z ministerstwa kultury, które zawsze dopłacało do niej ponad 200 tys. złotych. To niewielki ułamek całego budżetu, który przez ostatnie lata wynosił ok. 3 mln złotych. Z Tauronem wyglądało to inaczej – spółka przeznaczała na festiwal aż milion złotych.

Organizator podkreśla jednak, że najważniejszym partnerem zawsze było dla Nowej Muzyki miasto, które pokrywało 1/3 kosztów imprezy. Oprócz tego, rozmowy na temat dofinansowania cały czas prowadzone są z urzędem marszałkowskim. Godziek zaznacza też, że ruszyła już sprzedaż karnetów na przyszłoroczną edycję festiwalu – Znalezienie nowego sponsora będzie trudne, ale festiwal się odbędzie, niezależnie od tego, jaka będzie jego nazwa – mówi. 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*