Reklama

Tauron Nowa Muzyka dla zaszczepionych. Są zasady wejścia na festiwal

Redakcja
Tauron Nowa Muzyka wpuści głównie zaszczepionych. Tylko 250 osób wejdzie na teren imprezy na podstawie oświadczeń. Organizatorzy ogłosili też kolejnych artystów.

Festiwal Tauron Nowa Muzyka będzie jedynym tak dużym muzycznym wydarzeniem w Katowicach w tym roku. Do tej pory nie było wiadomo, na jakich zasadach odbędzie się impreza. Dzisiaj organizatorzy podali szczegóły. Śladem innych festiwali, wpuszczą głównie osoby w pełni zaszczepione. – Przepraszam tych, którzy nie będą mogli być z nami tym razem. Mam nadzieję, że spotkamy się już w pełnym gronie za rok – mówi Adam Godziek z More Music Agency, współorganizator festiwalu. Wszystko zostanie przeprowadzone w zgodzie z obowiązującymi przepisami. – Po analizie aktualnych regulacji i wielu konsultacjach z prawnikami podęliśmy decyzję, że na festiwal wejdą jedynie zaszczepieni oraz wąska grupa osób, które nie są zaszczepione. To gwarancja sprawnego przebiegu tegorocznej edycji wydarzenia, a jeżeli chcemy, żeby festiwal odbywał się w kolejnych latach, musi dojść do skutku w tym roku – mówi Godziek.

Zaszczepieni będą musieli pokazać kod QR na certyfikacie wystawionym po pełnym zaszczepieniu. Szczepionkę należy przyjąć nie później niż 14 dni przed dniem wejścia na festiwal. Obecne przepisy umożliwiają również wejście na teren festiwalu 250 osobom niezaszczepionym. Te osoby muszą mieć przy sobie oświadczenia potwierdzające brak zakażenia Covid-19 w okresie 14 dni poprzedzających złożenie oświadczenia oraz brak kwarantanny lub nadzoru epidemiologicznego. O wejściu na festiwal osób składających oświadczenie będzie decydowała kolejność przyjścia. Organizatorzy deklarują, że w przypadku poluzowania przepisów epidemiologicznych przed festiwalem będą elastycznie dostosowywać warunki wejścia na wydarzenie do obowiązujących zasad.

Tauron Nowa Muzyka zaprezentował też listę kolejnych artystów. Poza dotychczas ogłoszonymi wystąpią: EABS, Błoto feat. Anthony Mills, Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, Włodi/1988, ŻYTO/NOON, Domenico Lancellotti, Magneto, JAVVA, DJ Hura. Po raz pierwszy koncert otwarcia odbędzie w nowym lokalu na Muchowcu – Jazbar. Wystąpi tam brazylijski muzyk jazzowy Domenico Lancellotti, a towarzyszyć mu będą Piotr Zabrodzki, Macio Moretti i Wojtek Traczyk. Koncert otwarcia odbędzie się w czwartek 29 lipca. Na koncert otwarcia będą obowiązywały dodatkowe bilety w cenie 40 zł. Będzie je można kupić od poniedziałku, 12 lipca. Liczba biletów na wydarzenie została ograniczona do 250.

Cały festiwal potrwa do niedzieli, czyli 1 sierpnia. Festiwal zamknie duet Red Axes podczas bezpłatnej imprezy na Sztauwajerach. Dwudniowy karnet na tegoroczną edycję Tauron Nowa Muzyka Katowice w strefie kultury kosztuje 199 zł. Osoby, które posiadają już karnety lub zakupią wejściówki na przyszłoroczny festiwal, za dwudniowy karnet na tegoroczną edycję festiwalu zapłacą 149 zł. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

 1. Segregator 15 lipca, 2021 at 2:07 pm - Reply

  Erę sanitaryzmu (dyskryminacji sanitarnej) uważam za otwartą. Idźcie zdrowo zaszczepieni i korzystajcie, gdyż jesteście lepsi i nie będziecie mieć konsekwencji za zarażanie pozostałych. Dla dobra życia i zdrowia obywateli, tak mi dopomóż min. zdrowia.

  • Sebastian 15 lipca, 2021 at 4:10 pm Reply

   Zapomniałeś przytoczyć opinii o eksperymencie medycznym, chorobie bezobjawowej i grypopodobnej, włączeniu myślenia itp.
   a i jeszcze o fałszywie dodatnich testach na Covid

Dodaj komentarz

*
*