Reklama

Tarasy Spodka przeciekają

G. Ż.
Urząd miasta wyda 774,5 tys. zł na remont tarasów Spodka. Ten jest konieczny, bo zalewane są urządzenia wewnątrz hali. Przy okazji miasto zapłaci też za remont nagrzewnic w hali, co będzie kosztować 110.800 zł.

Remontowany będzie taras pomiędzy halą główną Spodka, a budynkiem, w którym mieści się m.in. hotel. Dlaczego za prace płaci miasto, a nie zarządca obiektu? Jak tłumaczy Wojciech Kuśpik, prezes PTWP Event Center, podczas przekazywania Spodka i MCK operatorowi, został spisany protokół odbioru oraz protokół wad i rozbieżności. Znalazły się w nim m.in. te rzeczy, które miały być sprawne, ale ostatecznie takie nie były. – Ta lista jest dość szeroka. Jest na niej np. basen i taras. Ten ostatni przecieka, podobno trwa to już jakiś czas. Woda wlewa się do środka, co stwarza niebezpieczeństwo uszkodzenia różnych urządzeń – tłumaczy Kuśpik.

Stanisław Wąsala, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach, przyznaje, że taras przeciekał już wtedy, kiedy to MOSiR zarządzał Spodkiem. – Ta hala ma już 45 lat i cały czas „pracuje”. Nie bez wpływu na wszelakie usterki jest to, że wokół co chwilę się coś buduje. Przy tak dużej inwestycji i pracach ziemnych jakie zostały wykonane przy budowie MCK, musiało się to odbić na Spodku – wyjaśnia Wąsala.

W najbliższym czasie MOSiR wykona też obudowę stacji chłodzenia hali, która wytwarza duży hałas i przeszkadza mieszkańcom. Pisaliśmy o tym TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. czesławik 26 lipca, 2016 at 12:58 pm - Reply

    nie wierze tyle kasy Miasto wydało i nie sprawdza się, masakra żenada za moje pieniądze żal jak się patrzy

Dodaj komentarz

*
*