Reklama

Noc Muzeów w Katowicach: Spodek i MCK otwarte dla zwiedzających

G. Ż.
Wprawdzie Spodek skończył już 45 lat, to jednak muzeum nazwać go jeszcze nie można. Mimo to, właśnie podczas najbliższej Nocy Muzeów 2016 (sobota, 14 maja), będzie można zajrzeć do jego zakamarków. Otwarte dla zwiedzających będzie też Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Zarządca obiektów zapowiada strefy relaksu, projekcje filmów o Śląsku, sety DJ -a Rawskiego  oraz muzyki z ostatniej Rawy Blues, na której wystąpił Rysiek Riedel.

Spodek i MCK będą otwarte w godz. 19.00-23.00. W dolnym foyer Międzynarodowego Centrum Kongresowego powstanie strefa relaksu. O oprawę muzyczną zadba DJ Rawski, didżej i producent. Do dyspozycji zwiedzających będą leżaki. W salach balowych, w formie Dyskusyjnego Klubu Filmowego, wyświetlane będą filmy o Śląsku.

Dostępna będzie też największa, wielofunkcyjna sala w MCK, w której odbywać się już będą prace przygotowawcze do Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Z kolei w Spodku możliwe będzie wejście na płytę główną oraz do loży honorowej. Tu z kolei będzie się sączyła muzyka z ostatniej Rawy Blues z udziałem Ryśka Riedla. Na antresoli na zewnątrz obiektu zorganizowana zostanie strefa gastronomiczna. Przed wejściem do MCK od strony Spodka, na placu Sławika i Antalla staną food trucki.

Więcej o innych wydarzeniach podczas Nowy Muzeów w Katowicach napiszemy w piątek.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*