Reklama

Basen w Spodku otwarty

Grzegorz Żądło
Kilka dni temu pisaliśmy o problemach z uruchomieniem basenu w Spodku. Obiekt był nieczynny od kilku miesięcy z powodu awarii urządzenia do chlorowania wody. Dzisiaj w końcu został otwarty. Do końca sierpnia będzie obowiązywać promocyjna cena wstępu.

Problemy z basenem w Spodku zaczęły się kilka miesięcy temu, kiedy obiektem zarządzał jeszcze Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zepsuło się urządzenie do chlorowania wody, które trzeba było sprowadzić z Holandii.

Nowy zarządca Spodka, PTWP Event Center, twierdził, że „wymiana i uruchomienie elektrolizy wykazały inne wady całego systemu przygotowania wody” (więcej o tym TUTAJ). Stąd duże opóźnienie w uruchomieniu obiektu.

W piątek do firmy dotarł raport określający parametry wody, dostarczony przez koncesjonowane przez sanepid laboratorium. Wykazał on, że woda jest bezpieczna dla użytkowników.

Basen w Spodku ma wymiary 9×15 metrów. Są w nim sauny – mokra i sucha oraz leżanki rehabilitacyjne. Będzie otwarty w godz. 8-21. Do końca sierpnia obowiązuje promocyjna cena – 10 zł za godzinę. Później trzeba będzie zapłacić 16 zł za godzinę (bilet normalny). Dzieci i młodzież do lat 18 oraz niepełnosprawni zapłacą 10 zł/h, a goście hotelowi – 12 zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*