Reklama

Specjalny koncert na urodziny Spodka

G. Ż.
Dzień otwarty z atrakcjami dla dzieci i dorosłych, a wieczorem koncert. 22 października odbędzie się impreza z okazji 45. urodzin Spodka. Wystąpią artyści, którzy wielokrotnie mieli okazję koncertować w, do niedawna, największej hali w Polsce. Bilety kosztują od 29 do 49 zł.

W ostatnich latach Spodek bardzo stracił na znaczeniu. Powstało kilka nowoczesnych i większych hal. Miasto próbowało się ratować płacąc związkom sportowym za organizowanie w Katowicach różnych mistrzostw: koszykówki, siatkówki czy hokeja, ale to kosztowna polityka i na dłuższą metę nieskuteczna.

W maju zarządzanie Spodkiem i Międzynarodowym Centrum Kongresowym przejął prywatny inwestor, firma PTWP Event Center. Jej właściciel zapowiadał, że ożywi halę i ściągnie do niej nowe imprezy. W pierwszych miesiącach to mu się nie udało, ale trudno go za to winić. Wiele koncertów czy imprez rezerwuje się z rocznym, a czasem nawet większym wyprzedzeniem. Dlatego z oceną trzeba jeszcze zaczekać rok,  a nawet półtora roku.

PTWP Event Center robi na razie dużo PR-u wokół Spodka i MCK. W czasie wakacji można było zwiedzać obydwa obiekty i brać udział w różnych wydarzeniach. Duży wymiar promocyjny mają też mieć zaplanowane na 22 października urodziny hali. Ich punktem kulminacyjnym będzie wieczorny koncert, w czasie którego wystąpią: Lady Pank, Myslovitz, Miuosh, Kaliber 44, Marek Piekarczyk i zespół Cree. Koncert rozpocznie się o godz. 18.

Już od 10 będzie trwał dzień otwarty, w trakcie którego odbędą się m.in. animacje dla dzieci, zabawy i gry interaktywne, malowanie laurek dla Spodka oraz spotkania i treningi z udziałem znanych sportowców (na sali gimnastycznej). Urbaniści, socjologowie i architekci spotkają się na debacie pt. „Co dalej ze Spodkiem?”. Będzie też można zwiedzić halę.

Spodek został oddany do użytku w 1971 roku. Jego budowa trwała od 1964 roku. Sam projekt powstał pięć lat wcześniej. W konkursie został wybrany zespół architektoniczny w składzie Maciej Gintowt i Maciej Krasiński. Wykonawca konstrukcji był Andrzej Żórawski. Wielkim orędownikiem budowy hali był generał Jerzy Ziętek.

Bilety na urodzinowy koncert kosztują 29, 39 i 49 zł. Można je kupić przez internet na portalu ticketpro.pl

 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*