Reklama

MOSiR wyprowadza się ze Spodka

Grzegorz Żądło
Za 5 mln zł miasto kupi budynek przy ul. Nałkowskiej, w którym kiedyś mieściło się lodowisko i sala gimnastyczna. Przeprowadzi się do niego Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Od maja, kiedy zarządzanie Spodkiem i Międzynarodowym Centrum Kongresowym przejęła firma PTWP Event Center (czytaj o tym TUTAJ), MOSiR płaci jej czynsz na wynajem pomieszczeń w Spodku. Jego wysokość jest tajemnicą handlową, ale to istotna pozycja w budżecie jednostki. Poza tym przedstawiciele MOSIR-u i operatora nie są w najlepszych stosunkach. Chodzi głównie o stan przejętych obiektów i urządzeń, o które toczą się spory. Kolejnym powodem przeprowadzki jest zmniejszenie się liczby zatrudnionych w MOSiR osób. Liczba etatów spadła do 14. Zdecydowana większość osób z tej grupy przeszła do operatora Spodka i MCK.

Na ostatniej sesji radni wyrazili zgodę na przekazanie 5 mln zł na kupno nieruchomości przy ul. Nałkowskiej od katowickiej spółki BBE Inwestycje. To budynek mieszczący się tuż przy lodowisku Jantor. Zresztą w przeszłości również i w nim działało lodowisko. – Ostatni raz lód był tam mrożony jakieś 25 lat temu. Potem w tym miejscu mieściła się m.in. fabryka mebli i hurtownia leków. Ostatnio obiekt stał pusty – mówi Stanisław Wąsala, dyrektor MOSiR w Katowicach. – Będziemy chcieli jak najszybciej uruchomić lodowisko. Wstawimy tam aparaturę, która była wykorzystywana przy lodowisku zewnętrznym oraz przy ostatnich mistrzostwach świata w hokeju.

Oprócz lodowiska, w obiekcie zostanie też wyremontowana niewielka sala gimnastyczna i pomieszczenia biurowe, do  których przeniesie się MOSiR. – Na razie trudno mi mówić o terminach i kosztach adaptacji. Chcielibyśmy zacząć jak najszybciej – deklaruje Wąsala.

Miasto zapłaci za nieruchomość w dwóch ratach. Najpierw 4 mln zł, a po dwóch latach – 1 mln zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*