Reklama

Basen w Spodku nieczynny. Kto zawinił?

Basen w Spodku
Grzegorz Żądło
Od kilku miesięcy nieczynny jest basen w Spodku. Jak tłumaczy zarządca obiektu, to efekt awarii, która wydarzyła się jeszcze w czasie, kiedy należał on do MOSiR-u. Miejska jednostka przyznaje, że problem był, ale ponad miesiąc temu został rozwiązany. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że pływalnia ma zostać otwarta w przyszłym tygodniu.

Od 2 maja Spodkiem i Międzynarodowym Centrum Kongresowym zarządza wybrana przez miasto w procesie koncesyjnym firma PTWP Event Center. Nie jest wielką tajemnicą, że przejmując obiekty od MOSIR-u nowy zarządca zgłosił wiele uwag odnośnie ich stanu, a zwłaszcza Spodka. W części MOSiR zgodził się z zarzutami i sukcesywnie naprawia usterki, ale co do części rzeczy trwa spór. Przy basenie nie było wątpliwości. – Nie mogąc w pełni przejąć niesprawnego obiektu, firma PTWP zawezwała poprzedniego zarządcę obiektu do usunięcia przyczyn awarii i doprowadzenia basenu do stanu używalności. Poprzedni zarządca zamówił część do niesprawnego urządzenia, która została dostarczona dopiero w połowie czerwca – mówi Marcin Stolarz, wiceprezes PTWP Event Center. Chodziło o awarię urządzenia do automatycznego chlorowania wody tj. elektrolizy. – Rzeczywiście, awaria wydarzyła się już wcześniej. Musieliśmy zamówić części z Holandii, jednak basen był czynny. Nasi pracownicy chlorowali go ręcznie. Miesiąc temu wszystko zostało naprawione. Nie wiem dlaczego basen do tej pory nie działa – mówi Stanisław Wąsala, dyrektor MOSiR w Katowicach.

Druga strona twierdzi, że „wymiana i uruchomienie elektrolizy wykazały inne wady całego systemu przygotowania wody”.

Co teraz? – Obecnie czekamy na raport określający parametry wody. Do piątku dostarczy go koncesjonowane przez sanepid laboratorium. Na podstawie otrzymanych wyników podejmiemy decyzję o uruchomieniu basenu – zapowiada Marcin Stolarz.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że może to nastąpić już w poniedziałek. Wstęp na basen w Spodku będzie kosztował 16 zł za godzinę (bilet normalny). Dzieci i młodzież do lat 18 oraz niepełnosprawni zapłacą 10 zł/h, a goście hotelowi – 12 zł. W cenie wejścia na basen korzystać można także z dostępnej infrastruktury: sauny – suchej i mokrej oraz z leżanek rehabilitacyjnych.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*