Reklama

Tak wyglądają wandale, którzy zdewastowali Kalwarię Panewnicką [WIDEO]

Łukasz Kądziołka
Policja opublikowała nagranie na którym widać osoby podejrzewane o zdewastowanie Kalwarii Panewnickiej przy bazylice ojców Franciszkanów. Nieznani sprawcy namalowali na figurach męskie genitalia, pentagramy, umieścili też napisy ave satan.

Sprawcy zostali zarejestrowani przez kamery monitoringu. Na udostępnionych przez policję nagraniach widać trzy młode osoby, które wchodzą na teren kalwarii. Wprawdzie samej dewastacji nie widać, ale z naszych informacji wynika, że policja nie ma wątpliwości, że to właśnie one odpowiadają za dewastację.

Doszło do niej w piątek 22 lutego pomiędzy godz. 19 i 20. Sprawcy namalowali napisy, symbole i rysunki na 5 stacjach drogi krzyżowej. W komendzie miejskiej policji powstała specjalna grupa dochodzeniowa, która zajmuje się tą sprawą. Policjanci zabezpieczyli nagrania z monitoringu i ustalają świadków. Proszą też o pomoc w identyfikacji sprawców widocznych na nagraniach. Za obrazę uczuć religijnych oraz dewastację obiektów o szczególnym znaczeniu dla kultury grozi do 10 lat więzienia.

Wszystkie osoby, które mają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości osób widocznych na nagraniu, policja prosi o kontakt z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr tel. 32 200 2555, lub [email protected].


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*