Reklama

Mieszkańcy Koszutki chcieli przystroić choinkę na święta, ale spółdzielnia wycięła drzewko

Ł. K.
Mieszkańcy Koszutki chcieli przyozdobić choinkę na święta, ale ta została usunięta. Spółdzielnia wycięła drzewko i teraz został pusty plac. KSM zapowiada, że w przyszłym roku posadzi nową roślinę.

Świąteczne ozdoby na niewielkim świerku pojawiły się pierwszy raz w zeszłym roku. Z inicjatywy mieszkańców tzw. niebieskich bloków drzewko pomiędzy blokami przy ul. Grażyńskiego zostało ozdobione. Rosło tu już od 12 lat, ale po raz pierwszy oświetlił je Marcin Zawadzki, jeden z mieszkańców Koszutki. W tym roku miało być podobnie. Jednak niedawno na świerku pojawiło się oznaczenie. Okazało się, że drzewko trzeba będzie wyciąć. – Drzewko się nie przyjęło, uschło – tłumaczy, Anna Duch, rzeczniczka Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Zawadzki zwrócił się do KSM-u z prośbą, żeby nie usuwać go przed świętami Bożego Narodzenia. Chciał ponownie zaangażować mieszkańców w ozdobienie świerka i po raz ostatni zadbać o świąteczną atmosferę. „Jestem zniesmaczony, zdegustowany i zły, że macie w nosie głosy mieszkańców. Przez rok nie zrobiliście nic (prosiłem o sieciowe zasilanie choinki). Najłatwiej było Wam ją wyciąć, bo zaczęła się sypać i usychać. Co w zamian? Nie daliście NIC!” – napisał na prowadzonym przez siebie profilu Naprawiamy Koszutkę.

https://www.facebook.com/naprawiamykoszutke/posts/2195267680767122

4 grudnia na zlecenie spółdzielni choinka została zlikwidowana. – W żadnym razie nie nadawała się do dalszej eksploatacji. Akurat teraz przypadł termin porządkowania zieleni na terenie osiedla Centrum – mówi Anna Duch. Nie była potrzebna zgoda na wycinkę, z powodu małej grubości pnia. KSM zapowiada, że nasadzenie w tym miejscu będzie, ale dopiero w przyszłym roku. Wygląda na to, że świąteczny klimat mieszkańcy będą mogli poczuć dopiero za rok.


Tagi:

Komentarze

  1. Obywatel 5 grudnia, 2019 at 1:40 pm - Reply

    ” nie nadawała się do dalszej eksploatacji”
    A do celów świątecznych, czyli jako ozdoba osiedla też nie? Ładnie była przystrojona i cieszyła oko mieszkańców. Ech, co za czasy

Dodaj komentarz

*
*