Reklama

SweetTARGI 2017. Wszystko co słodkie w MCK

Łukasz Kądziołka
Bariści staną do walki o tytuł mistrza Polski. Cukiernicy i piekarze siądą przy wielkanocnym stole, żeby porozmawiać o tradycjach. Specjaliści kuchni molekularnej stworzą deser przy użyciu ciekłego azotu. W trakcie imprezy powstanie też najwyższa w Polsce czekoladowa rzeźba smoka. Wszystko co słodkie w ten weekend w MCK.

Cukiernicy zużyją ponad 80 kg czekolady plastycznej i ponad 40 kg masy cukierniczej. Wszystko po to, żeby powstała około 2,5-metrowa rzeźba japońskiego smoka. Ma to być najwyższa taka rzeźba w kraju. Próbę pobicia rekordu Polski będzie można zobaczyć między godziną 13.30 a 16 w sobotę. Nieco wcześniej, o godzinie 10.45, na głównej scenie targów mistrzowie cukiernictwa i piekarstwa porozmawiają na temat tradycji wielkanocnych wypieków. Również na głównej scenie, od godziny 14, będzie można podziwiać w akcji profesjonalnych cukierników. Pokażą jak udekorować czekoladową pisankę i udowodnią, że burger może być podawany na słodko, bez mięsa, a nawet bułki.

Nowością podczas tegorocznej edycji będzie strefa sugarcraftingu. W niedzielę od 11 godziny będzie można zobaczyć i posłuchać o najnowszych technikach dekorowania tortów. W tym samym czasie, na scenie, powstanie m.in. lodowy deser z wanilią z Madagaskaru i piaskiem z oliwy z pestek dyni, a wszystko to z pomocą ciekłego azotu. Pokaz kuchni molekularnej między godziną 13.15 a 16. Przez cały weekend będą się toczyły mistrzostwa Polski baristów. Każdy z uczestników będzie oceniany m. in. za smak napojów, kreatywność i technikę. Na przygotowanie 12 kaw lub napojów na bazie kawy będzie miał 15 minut. Zwycięzca otrzyma tytuł, który upoważnia do reprezentowania Polski na mistrzostwach świata. Ponadto pojawi się kilkudziesięciu wystawców z branży cukierniczej, piekarniczej i lodziarskiej. Podczas SweetTARGÓW będzie można spróbować różnych deserów. Podobno słodkości ma wystarczyć dla wszystkich.

Rozpoczęcie SweetTARGÓW w najbliższą sobotę, 25 marca. Impreza potrwa do poniedziałku. Targi będą czynne w weekend w godzinach 10-17, a w poniedziałek między od 10 do 16.

Wstęp na targi: bilet normalny bez rejestracji (wejście na jeden dzień) – 40 zł, bilet dla uczniów szkół branżowych i dzieci powyżej 8 rok życia: 15 zł. Dzieci do lat 8 wstęp bezpłatny.

Pełny program wydarzenia jest dostępny TUTAJ.

Dla naszych czytelników mamy 5 podwójnych wejściówek na targi. Informacje o tym jak je zdobyć zamieścimy w naszym newsletterze, który wyślemy w piątek o godz. 12.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*