Reklama

Supersam ogranicza darmowy parking

Grzegorz Żądło
Supersam, podobnie jak wcześniej Galeria Katowicka, ograniczył czas bezpłatnego postoju na swoim parkingu. Od 6 kwietnia można za darmo korzystać z parkingu centrum już nie trzy, a dwie godziny. Jak tłumaczą przedstawiciele Supersamu, ta zmiana to wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Parkingi pod Galerią Katowicką i w Supersamie wykorzystywane są nie tylko przez klientów tych centrów. Dlatego bardzo często większość miejsc jest tam zajęta. Jak podkreślają przedstawiciele dyrekcji Supersamu, skrócenie czasu bezpłatnego parkowania „jest korzystne z punktu widzenia klientów domu handlowego, którzy teraz łatwiej znajdą wolne miejsce do parkowania i nie będą krążyć w celu jego znalezienia”.

Nie jest tajemnicą, że Supersam wykorzystywany jest jako bezpłatny parking dla osób, które chcą coś załatwić w centrum Katowic. – To działało na niekorzyść klientów DH Supersam, których komfort jest dla nas na pierwszym miejscu. Zgadzamy się też z opinią, że warto ograniczać ruch samochodowy w centrach miast. Nasza decyzja to przykład konkretnego działania w tym kierunku – mówią przedstawiciele Supersamu.

Wprowadzenie zmiany poprzedziła analiza ruchu w centrum handlowym, z której wynika, że dwie godziny to optymalny czas na zrobienie zakupów dla zmotoryzowanych klientów Supersamu.

Teraz trzecia godzina parkowania kosztuje 3 zł. Nie zmieniają się za to zasady postoju w Supersamie z weekendy. Zarówno w soboty (w godz. 07:30-21:30), jak i niedzielę (08:30-20:30) parkowanie jest bezpłatne przez cały dzień.


Tagi:

Komentarze

 1. Marika 6 maja, 2018 at 9:28 pm - Reply

  2 godziny to można spędzić w jednym sklepie….

  • Bartek 26 maja, 2018 at 8:06 am Reply

   Lol ja 2min i mam dosyc:-)
   Wole w lozku 2h:)

Dodaj komentarz

*
*