Reklama

Galeria Katowicka ogranicza bezpłatne parkowanie pod centrum

Grzegorz Żądło
Parking pod Galerią Katowicką tylko przez dwie godziny będzie bezpłatny. Od 1 marca za trzecią i koleje godziny trzeba będzie zapłacić 3 zł. Przedstawiciele GK tłumaczą, że skracając czas bezpłatnego postoju, chcą wymusić większą rotację samochodów na parkingu.

Parking pod Galerią Katowicką wykorzystywany jest nie tylko przez klientów centrum handlowego. To idealne miejsce, żeby zostawić samochód, kiedy ma się coś do załatwienia w centrum Katowic. Niektórzy pracownicy okolicznych biur i urzędów tak się wyspecjalizowali w korzystaniu z darmowego postoju, że co trzy godziny przestawiają samochód z poziomu -2 na -3 albo odwrotnie. Dwie takie operacje w ciągu dnia wystarczą, żeby nie zapłacić za postój ani złotówki. Od 1 marca o całkowicie bezpłatne parkowanie będzie znacznie trudniej. GK wprowadza nowy regulamin, a w nim zapis, że już trzecia godzina będzie płatna (3 zł).

Jak tłumaczą przedstawiciele centrum, zmiany są konieczne, bo z podziemnego parkingu korzysta coraz więcej osób. – Wprowadzonej zmianie przyświeca idea udrożnienia ruchu i w efekcie umożliwienie użytkowania parkingu większej liczbie naszych klientów – mówi Dawid Prymas, dyrektor marketingu i PR Galerii Katowickiej. Dodaje, że decyzja o zmianie zasad korzystania z parkingu została podjęta po analizie średniego czasu pobytu na zakupach.

Tyle wersja oficjalna. Nieoficjalnie chodzi o to, żeby zwiększyć przychody centrum. Rzadko się bowiem zdarza, żeby na obydwu poziomach parkingów nie było wolnych miejsc. Tak było do tej pory tylko przy okazji świąt i ewentualnie w pierwszych dniach zimowej wyprzedaży.

Uzasadniając swoją decyzję, zarządca GK przypomina także, że w śródmiejskich centrach handlowych w innych miastach parkowanie jest droższe.

To kolejna zmiana zasad parkowania pod Galerią Katowicką. W czerwcu 2015 roku zarządca centrum zdecydował, że również w weekendy kierowcy będą mogli bezpłatnie zostawić samochód tylko na trzy godziny. Wcześniej w sobotę i niedzielę za darmo można było parkować przez cały dzień (więcej o tym tutaj).

Klienci Multikina mogą korzystać z parkingu bezpłatnie przez sześć godzin.

Na razie zasad nie zmienia leżący w pobliżu GK Supersam. Tu wciąż można parkować za darmo przez pierwsze trzy godziny.


Tagi:

Komentarze

  1. mirekk 24 lutego, 2016 at 2:38 pm - Reply

    Mam to w nosie – i tak tam nie chodzę 😛

  2. Em 21 lutego, 2016 at 11:00 pm - Reply

    Dobrze, urzędasy zamiast kombinować, może się wezmą w końcu do roboty!

Dodaj komentarz

*
*