Reklama

Studenci przeszli ulicami Katowic. Imprezy potrwają do końca tygodnia

Redakcja
Studencki korowód na ulicach Katowic. Dzisiaj oficjalnie rozpoczynają sie Juwenalia. Święto studentów potrwa do końca tygodnia. Będą imprezy w klubach i koncerty na Muchowcu.

Tramwaje i samochody stanęły, a ludzie zatrzymywali się na ulicy i robili zdjęcia. Kolorowy korowód studentów na chwilę zatrzymał ruch w centrum Katowic. Studenci szli spod Uniwersytetu Ekonomicznego, ulicą Warszawską i przez Rynek do Parku Powstańców Śląskich. Imprezę rozkręcali didżeje, którzy puszczali muzykę z samochodu. Na mecie przemarszu czekała scena, na której studenci symbolicznie odebrali klucze do miasta. To dopiero początek Juwenaliów Śląskich.

Rozgrzewka w klubie

W kolejnych dniach czekają imprezy. Rozgrzewka w Klubie Pomarańcza już w środę. 22 maja odbędzie się oficjalny before party Juwenaliów Śląskich. Impreza na trzech salach rozpocznie się o godz. 21.00. Studenci z biletem na Juwenalia wchodzą za 15 zł, studenci bez biletów zapłacą 20 zł, a pozostali – 25 zł. Więcej TUTAJ.

Trzy dni koncertów

Następne imprezy już w plenerze. Trzy dni potrwają koncerty na Muchowcu. Od czwartku do soboty (23-25 maja) zagrają m.in. Bryska, Mery Spolsky, Vito Bambino, Guzior, Gibbs, Lordofon, The Dumplings. Koncerty zaczynają się codziennie od godz. 18.00 i zakończą się po północy, około godz. 1.00. Karnety 3-dniowe można kupić tylko do końca środy. Dla studentów cena takiego karnetu to 105 zł, a dla pozostałych – 149 zł. Od czwartku będą już dostępne tylko bilety jednodniowe w cenach: 59 zł (studenci) i 79 zł (pozostali). Bilety do kupienia online TUTAJ.

Dojazd na Juwenalia Śląskie

W związku z imprezą ZTM uruchomi specjalną linię S1. Będzie ona kursować w dniach od 23 do 25 maja od Centrum Przesiadkowego Sądowa, przez Dworzec oraz ulicami Francuską i Jagiellońską, do przystanku Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy. Najbliższym przystankiem dla uczestników koncertów będzie Muchowiec Droga do Lotniska.

Kursy będą realizowane w godzinach od ok. godz. 17.30 do ok. godz. 3.00. Największa częstotliwość połączeń została zaplanowana po zakończeniu koncertów. Wtedy autobusy będą odjeżdżać w kierunku Sądowej co 10 minut. Przejazdy linią S1 będą bezpłatne. Pełny rozkład jazdy można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. […] O godz. 18.00 w Dolinie Trzech Stawów pierwszy koncert w ramach Juwenaliów Śląskich. Więcej TUTAJ. […]

Dodaj komentarz

*
*