Reklama

Strefa Tempo 30 w Katowicach coraz szersza

fot. Tomasz Cybulski

Szymon Kosek
Do strefy dołączyła ulica Bogucicka. To efekt starań Uniwersytetu Ekonomicznego, który chce, by poruszanie się między budynkami uczelni było bezpieczniejsze.

Ograniczenie weszło już w życie, o czym informują zamontowane na ulicy znaki. Oprócz tego wprowadzone zostały także udogodnienia dla rowerzystów. Ruch rowerowy dopuszczony będzie na odcinkach po obu stronach ulicy Bogucickiej oraz na fragmencie chodnika po północnej stronie ulicy 1-go Maja.

O objęcie ulicy strefą Tempo 30 wnioskował Robert Tomanek, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego. –Chcemy zwiększyć bezpieczeństwo studentów i pracowników akademickich. Nasze budynki znajdują się po obu stronach ulicy Bogucickiej, więc bardzo często się przez nią przechodzi. Poza tym ograniczanie ruchu samochodowego na terenie kampusów powoli staje się już standardem – tłumaczy Marek Kiczka, rzecznik prasowy uczelni. Niewykluczone, że to nie koniec zmian na tym odcinku. –Na razie nie ma takiej technicznej możliwości, ale jeżeli kiedyś się pojawi, to chcielibyśmy całkowicie wyprowadzić ruch samochodowy z ulicy Bogucickiej – dodaje Kiczka.

Uniwersytet traktuje ograniczenie jako wkład w budowę kampusu uczelni. Planowane jest między innymi wyburzenie budynku D, stojącego przy ulicy Bogucickiej 14 i wybudowanie w jego miejscu akademika.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*