Reklama

Uniwersytet Ekonomiczny chce wyburzyć jeden ze swoich budynków i zbudować akademik

Szymon Kosek
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach planuje wyburzyć jeden ze swoich budynków. W jego miejsce ma powstać nowy obiekt, w którym znajdzie się m.in akademik. Tyle, że na razie uczelnia nie ma na inwestycję pieniędzy i szuka do jej przeprowadzenia partnera prywatnego.

Inwestycja to jedna z obietnic wyborczych prof. Roberta Tomanka, który w tym roku objął stanowisko rektora uczelni. Jak czytamy w jego programie, planowana w tym miejscu “Strefa Młodych” miałaby mieścić akademik oraz strefę start-upów. Przewidywany termin realizacji inwestycji to 2020 rok.

Na razie jednak zbyt wielu konkretów w tej sprawie nie ma. – Trwają poszukiwania partnera prywatnego. Dopiero kiedy go znajdziemy, będziemy mogli powiedzieć, jakie środki zostaną na ten cel przeznaczone i co dokładnie znajdzie się w nowym budynku – mówi Marek Kiczka, rzecznik prasowy Uniwersytetu Ekonomicznego.

Od znalezienia partnera prywatnego zależy również termin rozpoczęcia inwestycji. Rozbiórka nie będzie też możliwa bez przeprowadzki znajdujących się w budynku przy ul. Bogucickiej 14 jednostek do budynku “N” przy ulicy Adamskiego, który w tym roku akademickim przejdzie remont. Prace mają się zakończyć w II kwartale 2017 roku.

Oprócz wyburzenia budynku “D” i przebudowy budynku przy Adamskiego, uczelnia planuje zakończyć remont budynku rektoratu.

Na realizację obietnicy prof. Tomanek ma 4 lata. Jego kadencja kończy się w 2020 roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*