Reklama

Stare odkurzacze, telewizory i monitory. W zamian za elektrośmieci, można było dostać nasiona łąki kwietnej

G. Ż.
W bazie MPGK przy ul. Milowickiej można było w sobotę „wymienić” elektrośmieci na nasiona łąki kwietnej i kompost. Mieszkańcy przywieźli ponad tonę różnego rodzaju sprzętów i baterii.

Odkurzacz i telewizory pamiętające późny PRL. Komputery, monitory i kasa fiskalna z początku lat 90. Do tego czajniki elektryczne, tostery i kilkaset baterii. W sobotę w bazie MPGK przy ul. Milowickiej można było wziąć udział w akcji „Nie siej śmieci, posiej łąkę”. Jej głównym celem było zwrócenie uwagi na problem wyrzucania elektrośmieci w miejscach do tego nieprzeznaczonych. A wystarczy przywieźć je do jednego z czterech katowickich Gminnych Punktów Zbiórki Odpadów. Od 1 lipca będzie także można zadzwonić do MPGK, a pracownicy miejskiej spółki odbiorą starą pralkę czy lodówkę bezpośrednio z domu.

Podczas dzisiejszej akcji zebrano ponad tonę elektrośmieci i kilkaset baterii. W zamian mieszkańcy odebrali około 500 opakowań zawierających nasiona łąk kwietnych. Dodatkowo, MPGK rozdawało kompost, wyprodukowany z bioodpadów.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*