Reklama

Dziś można pozbyć się elektrośmieci i baterii, a w zamian dostać nasiona łąki kwietnej

Redakcja
Do godz. 13 potrwa w sobotę akcja wymiany elektrośmieci na nasiona łąki kwietnej i kompost. Żeby dostać taki zestaw, trzeba się wybrać do MPGK przy ul. Milowickiej 7a.

Akcja „Nie siej śmieci, posiej łąkę” ma zwrócić uwagę na problem wyrzucania elektrośmieci w miejscach do tego nieprzeznaczonych. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.

Mieszkańcy, którzy w godz. 8-13 przywiozą na ul. Milowicką zużyty, ale kompletny sprzęt RTV/AGD lub baterie, dostaną nasiona łąk kwietnych z Fundacji Łąka oraz kompost wyprodukowany przez MPGK z zielonych odpadów (bio) Każda koperta zawiera 10 g nasion, co wystarcza na obsianie ok. 5 m.kw. terenu. To ozdobna mieszanka kwiatów polnych, które łatwo kiełkują i są wytrzymałe. Można je wysiewać w maju, ale też później. Zakwitają w ciągu 6-8 tygodni. W mieszance są: chaber bławatek, kąkol polny, mak polny, ostróżeczka polna, rumian polny, rumianek pospolity, wyka kosmata czy złocień polny. Do kopert dołączona będzie instrukcja zakładania łąki.

Za kompletny duży sprzęt (np. lodówka, zamrażarka, duży telewizor) będzie można dostać 3 paczki nasion i dwa worki Kompovitu (każdy po ok. 3 kg).

Za dmniejszy sprzęt (np. mały TV, monitor, komputer) będą przysługiwać 2 paczki nasion i 1 worek Kompovitu.

Z kolei drobny sprzęt elektryczny (np. lokówka, suszarka do włosów, zabawki elektryczne) i baterie (25 sztuk) będzie można „wymienić” na 1 paczkę nasion i 1 worek Kompovitu.

W przypadku zainteresowania większą ilością kompostu (max. do 100 kg) będzie możliwość indywidualnego umówienia się na odbiór w innym dniu.


Tagi:

Komentarze

  1. Boguś 8 maja, 2021 at 11:41 am - Reply

    Akcja więcej niż potrzebna i działa. Byłem zostawiłem i dostałem.

Dodaj komentarz

*
*