Reklama

Coraz więcej utrudnień w związku ze szczytem klimatycznym

Redakcja
Coraz bliżej zmian w organizacji ruchu z powodu szczytu klimatycznego. Wokół Spodka pojawiły się ogrodzenia i bariery. Za kilka dni na pieszych i kierowców czekają spore utrudnienia.

Spodek został już całkiem ogrodzony, a za kilka dni rozpoczną się zmiany w organizacji ruchu. W związku z organizacją szczytu klimatycznego mieszkańcy muszą spodziewać się dużych utrudnień. Chociaż międzynarodowe wydarzenie rozpocznie się za kilkanaście dni i potrwa od 3 do 14 grudnia, to już powoli wprowadzane są ograniczenia w rejonie Spodka. Część chodnika wzdłuż al. Korfantego została ogrodzona. Pojawiają się też betonowe bariery wzdłuż al. Korfantego, bo tam nie będzie można zostawić samochodu. Poza tym kierowców i pieszych czekają następujące zmiany: zakaz zatrzymywania pojazdów (grożący odholowaniem) zostanie wprowadzony na: ul. Dobrowolskiego, ul. Góreckiego, ul. Olimpijskiej, al. Roździeńskiego, rondzie im. gen. J. Ziętka, ul. Kopalnianej, ul. Ścigały, ul. Nadgórników i ul. Jerzego Dudy-Gracza. Od 25 listopada do 17 grudnia ulice wewnętrzne strefy kultury będą zamknięte zarówno dla samochodów, jak i pieszych. Chodzi o ulice: Dobrowolskiego, Góreckiego, Olimpijska, Nadgórników. Już teraz przejazd i przejście ulicą Olimpijską jest niemożliwy, bo została zamknięta na wysokości Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Dodatkowo 3 grudnia, od godz. 16, zamknięta zostanie al. Korfantego na odcinku od ronda im. gen. J. Ziętka do ul. Katowickiej. Na stałe wyłączony z ruchu zostanie prawy pas ruchu alei Korfantego w kierunku Pętli Słonecznej (od ronda do ul. Olimpijskiej) Kolejne ograniczenia dla pieszych to zakaz ruchu na odcinku od skrzyżowania al. Korfantego z ul. Olimpijską aż do skrzyżowania tej samej ulicy z al. Roździeńskiego (dostępna będzie jedynie lewa strona chodnika dla dojścia do budynku przy ul. Olimpijskiej 11).


Tagi:

Komentarze

  1. Zbyszko 20 listopada, 2018 at 9:51 pm - Reply

    Po pierwsze – czy władze miasta mogą tak rygorystycznie ograniczyć wolność obywateli? Czy można takie zarządzenia zaskarżyć przed sądem w trybie pilnym?
    Po drugie – w imię jakiej idei władze miasta ograniczają swobodę obywatelską? Faszyzmu?

Dodaj komentarz

*
*