Reklama

Split i Rijeka pociągiem z Katowic. Regiojet szykuje nowe połączenie do Chorwacji 

Źródło: https://www.regiojet.pl

Redakcja
Pociągiem z Katowic do Chorwacji. Czeski przewoźnik szykuje się do wakacji 2022. Zgodnie z zapowiedziami z Katowic będzie można dojechać do Rijeki i Splitu.

Żółte wagony czeskiego przewoźnika kursują już do Chorwacji. Jednak wszystko wskazuje na to, że po raz pierwszy Regiojet będzie kursował przez Austrię. To szybsza trasa, która ma rozpoczynać swój bieg w Polsce. Jak podaje serwis zdopravy.cz, Urząd Dostępu do Infrastruktury Transportowej opublikował planowaną trasę pociągów do Rijeki i Splitu.

Jeśli plany przewoźnika zostaną zrealizowane, to pociąg do Chorwacji ma ruszać z Krakowa o godz. 15.30. Kolejnym przystankiem będą Katowice (przyjazd 16.25). Pociąg w Polsce zatrzyma się jeszcze w Tychach, Rybniku i Wodzisławiu Śląskim. Po przekroczeniu granicy z Czechami obsłuży m.in. Ostrawę, Přerov, Otrokovice i Brzecław. Stamtąd pojedzie nie w kierunku Węgier, ale – po raz pierwszy – przez Wiedeń i Graz do Zagrzebia i Ogulina. Tu pociąg podzielony ma być dzielony na dwa składy. Jeden pojedzie do Rijeki, a drugi do Splitu. Przyjazd do pierwszego miasta o 8.36, a w Splicie pociąg powinien być o 12.21. Pociąg ma kursować we wtorki, piątki i niedziele, a z powrotem w poniedziałki, środy i soboty.


Tagi:

Komentarze

 1. P Śl 11 października, 2021 at 2:06 pm - Reply

  Jakiś orzeł w Dzienniku Zachodnim ładnie popłynął. Cena za pociąg zgodnie z jego informacjami 360 zł. Cena za przejazd samochodem w jedną stronę przy 8l spalania (nie za dużo przy dzisiejszych autach?) 530 zł. Dalej kończy, że samolot nie wychodzi zbyt korzystnie, bo przy locie z przesiadką w obie strony zaczyna się od 600 zł. To faktycznie bardzo niekorzystnie 🙂 I tak szczerze mówiąc to nie wiem kto będzie dziadował 100-200 zł przy tak odległej trasie, żeby się tułać 20 godzin pociągiem.

 2. Sebastian 11 października, 2021 at 7:26 am - Reply

  No i elegancko – wygodnie, bez stresu, można podziwiać widoki zza okna.
  Taki kierunek działania cieszy

 3. adam 11 października, 2021 at 5:47 am - Reply

  to może być bardzo ciekawa podróż

Dodaj komentarz

*
*