Reklama

Spektakle teatralne za darmo w sieci. Rusza festiwal Interpretacje

Spektakl "Gracjan Pan" z Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu.

Redakcja
Interpretacje nie rezygnują. Jeden z najważniejszych festiwali teatralnych odbędzie się w sieci. Na widzów czekają zarejestrowane spektakle teatralne, filmy fabularne i dokumentalne. Wszystko będzie bezpłatne.

Ten rok jest trudny dla kultury. Częściej publiczność była informowana o odwoływanych wydarzeniach niż o tych, które się odbędą. Do tej listy miał dołączyć festiwal Interpretacje. Organizatorzy postanowili mimo wszystko pokazać spektakle teatralne. Najważniejsze to te konkursowe. Publiczność w sieci zobaczy pięć spektakli teatralnych powstałych w ciągu ostatnich dwóch sezonów artystycznych, które wybrało grono selekcjonerów, spośród kilkudziesięciu zgłoszonych propozycji. W tym roku na Laur Konrada i Nagrodę Publiczności ma szansę Małgorzata Warsicka ze spektaklem “Mistrz i Małgorzata” z Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, Katarzyna Szyngiera ze spektaklem “Lwów nie oddamy” zrealizowanym w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie, Cezary Tomaszewski ze spektaklem “Gracjan Pan” z Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu, Piotr Łukaszczyk ze spektaklem “Jutro przypłynie królowa” z Wrocławskiego Teatru Współczesnego i Jędrzej Piaskowski ze spektaklem “Jezus” z Nowego Teatru w Warszawie. Wszystkie przedstawienia zostały zarejestrowane specjalnie na potrzeby festiwalu. Zostaną wyemitowane na stronie festiwalu tylko raz, o wyznaczonych godzinach. Tak, żeby widzowie mogli się poczuć jak w teatrze.
Poza tym będzie przegląd słuchowisk i spektakli telewizyjnych, których twórcy również powalczą o nagrody. Zaplanowano też wydarzenia dodatkowe. W tym bloki krótkich filmów – pięć dokumentalnych wybranych przez Andrzeja Fidyka i pięć fabularnych wyłonionych przez Krzysztofa Zanussiego.

Festiwal Interpretacje rozpocznie się w sobotę, 21 listopada, pokazem zarejestrowanego spektaklu „Wymazywanie” w reżyserii Krystiana Lupy. Wydarzenie w sieci potrwa do przyszłej soboty. Wszystkie punkty programu będą emitowane na żywo (lub jako wcześniejsze, specjalne rejestracje) na stronie festiwal-interpretacje.pl. Gala przyznania nagród, odbędzie się w ostatnim dniu festiwalu, 28 listopada.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*