Reklama

Śląski Rap Festiwal, czyli święto rymów i bitów

Kaliber 44 podczas koncertu z okazji XX-lecia wydania albumu "Księga Tajemnicza. Prolog". fot. Bartosz Połeć

Łukasz Kądziołka
Ponad 20 artystów, DJ-e, beatboxerzy, i 3 orkiestry. Do nich i do rapu będzie należała scena Spodka. Publiczność usłyszy wielkie hity i wyjątkowe wykonania. Już za tydzień Śląski Rap Festiwal.

Dwadzieścia lat temu ukazał się album pt. “Księga tajemnicza. Prolog”, który na zawsze wpisał się w historię polskiego rapu. Debiut katowiczan z grupy Kaliber 44 spotkał się z dobrym przyjęciem słuchaczy i krytyków. To od tamtego momentu rap na Śląsku zaczął się dynamicznie rozwijać.

Wydarzenie 17 grudnia ma być dla fanów okazją do świętowania 20-lecia śląskiego rapu. Będzie premiera filmu dokumentalnego o jego historii. Czterej zaproszeni DJ-e przedstawią swoją wersję za pomocą gramofonów. Pojawią się m. in. DJ 600V, DJ Feel-XDJ Roka. Będą też pokazy beatboxu i freestyle w najlepszym wykonaniu. Jednak festiwal to, przede wszystkim, koncerty. Na scenie wystąpią wyjadacze śląskiej sceny obok artystów z całej Polski. Będą to m. in. Kaliber 44, Pokahontaz, Miuosh, Grubson, O.S.T.R., Tede, Włodi/Pelson, Ten Typ Mes, DonguraleskoJajonasz/Gano, Bas Tajpan, Gutek. Muzycznie, oprócz DJ-ów, będą ich wspierać 3 orkiestry: FDG Orkiestra, muzycy NOSPR oraz Górnicza Orkiestra Dęta. To dzięki ich aranżacjom,usłyszeć będzie można niepowtarzalne wykonania znanych utworów. Bilety w cenie od 79 do 119 złotych można kupić TUTAJ, a pełna lista artystów jest dostępna TUTAJ. Początek Śląskiego Rap Festiwalu w Spodku o godzinie 18. Osoby poniżej 16. roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie rodzica lub opiekuna prawnego (dostępne na stronie organizatora).


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*