Reklama

Skanska sprzedaje swoje biurowce w Katowicach

Grzegorz Żądło
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Skanska Property Poland sprzeda swoje biurowce w Katowicach. Obydwa stojące już budynki zostały właśnie wystawione na sprzedaż, tyle że w pakiecie z dwoma biurowcami w Krakowie. Skanska po raz pierwszy zdecydowała się na transakcję łączącą kilka swoich projektów.

W lutym pierwszy budynek Skanskiej przy ul. Chorzowskiej został oficjalnie otwarty. Swoje biura mają tu już m.in. PwC, centrum medyczne Enel-Med i kancelaria prawnicza Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. Z kolei połowę biurowca B (otwarcie planowane jest na wrzesień) pod koniec roku zajmie Capgemini (jako pierwszy pisałem o tym tutaj). W tym samym czasie obydwa budynki mają zmienić właściciela. Skanska Property Poland wybrała już dwie firmy, które zajmą się szukaniem inwestora. To CBRE i Colliers International.

Oprócz katowickich inwestycji firmy, na sprzedaż pójdą też biurowce Kapelanka 42 A (już gotowy) i Axis w Krakowie (ma zostać oddany do użytku w kwietniu 2016 roku). – Rynki najmu w tych miastach oferują niezwykle obiecujące połączenie wysokiego popytu ze strony najemców z niskim poziomem czynszów oraz niskimi wskaźnikami powierzchni niewynajętej w obiektach klasy A – mówi Adrian Karczewicz, dyrektor ds. transakcji w Skanska Commercial Development Europe.

Silesia Business Park w Katowicach to kompleks biurowy klasy A, który docelowo ma się składać z czterech budynków o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 48 tys. m kw.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*