Reklama

Capgemini wyprowadzi się z Altusa

Grzegorz Żądło
Skanska otworzyła oficjalnie pierwszy biurowiec kompleksu Silesia Business Park. Już jakiś czas temu przeniosła się do niego firma PwC, a wkrótce umowę ma podpisać Capgemini. Kolejny biurowiec ma zostać otwarty w połowie roku.

Dziś pierwszy biurowiec, którego budowa została już zakończona, mogli obejrzeć zaproszeni goście. Wśród nich przedstawiciele głównych najemców. Największym jest firma doradcza PwC. – W poprzedniej lokalizacji (Katowice Business Point – aut.) nie mogliśmy już realizować naszych celów, bo po prostu było tam za mało miejsca. Zatrudniamy już w Katowicach prawie 800 osób – mówi Paweł Mleczko z PwC.

Już w poniedziałek do biurowca wprowadzą się pracownicy lokalnych oddziałów Skanskiej. Kolejnym najemcą będzie centrum medyczne Enel-Med, które zajmie cały parter. W gronie najemców znajduje się również kancelaria prawnicza Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. Nieoficjalnie wiadomo też, że nowym partnerem Skanskiej będzie Capgemini. Firma obecnie wynajmuje powierzchnię w wieżowcu Altus, ale jej wyprowadzka jest tylko kwestią czasu.

Biurowiec Skanskiej ma być przyjazny dla pracowników, którzy przyjeżdżają do pracy rowerem. W budynku przygotowane są dla nich prysznice i miejsca, gdzie można zostawić rowery. Jest też punkt do ładowania samochodów elektrycznych.

W sumie na terenie po hucie Baildon mają powstać cztery biurowce. Każdy ma mieć 12 tys. metrów kw. Skanska ma jeszcze jedną działkę przy ul. Roździeńskiego, ale na razie nie planuje na niej żadnej inwestycji. Choć Katarzyna Zawodna, dyrektor zarządzająca Skanska Property, zapowiedziała, że Skanska traktuje Katowice jako kolejny ważny dla firmy rynek. – Zamierzamy tu zostać na dłużej.


Tagi:

Komentarze

  1. John 19 lutego, 2015 at 7:14 am - Reply

    Jedni uciekają, a inni się pojawiają. Chodze do kina Planet Cinema w Altusie i jestem bardzo zadowolony. Fakt, na czesci handlowej nie ma tłumów jak w silesi ale to ma właśnie swój klimat.

  2. iwa 18 lutego, 2015 at 4:04 pm - Reply

    Coś się ostatnio „przeluźnia” w Altusie…
    Ciekawe, czy to świadome działanie nowego właściciela budynku, czy poprostu najemcy uciekają (zarówno Ci biurowi, jak i operatorzy kin, sklepów, czy (wierząc plotkom) nawet hotelu)…

Dodaj komentarz

*
*