Reklama

Samochód wjechał w infokiosk na Rynku

Grzegorz Żądło
Tylko kilka tygodni działał jeden z infokiosków na Rynku. W piątek wjechał w niego samochód dostawczy. Maszyna została uszkodzona. Na razie nie wiadomo ile będzie kosztowała naprawa.

Pod koniec roku w różnych częściach Rynku stanęły cztery infokioski, czyli rządzenia, na których mają być wyświetlane m.in. informacje o organizowanych w Katowicach imprezach (więcej o tym tutaj).

W miniony piątek około godz. 13 w infokiosk zlokalizowany na Placu Kwiatowym wjechał samochód dostawczy, który dostarczał materiały biurowe do budynku urzędu miasta przy Rynku 13. Jak przekonują przedstawiciele urzędu, wjazd samochodu był “samowolką”.  – W tym tygodniu producent urządzenia – firma CTG z Wrocławia przygotuje wycenę kosztów naprawy. Zostanie ona przekazana do urzędu miasta i na jej podstawie zlecimy naprawę. Jej koszt zostanie pokryty z ubezpieczenia OC sprawcy zdarzenia – informuje Joanna Górska z biura prasowego UM Katowice.

To kolejny w ostatnim czasie przypadek zniszczenia nowego miejskiego urządzenia przez samochód dostawczy. Na początku stycznia auto firmy opróżniającej kosze na śmieci wjechało na umieszczoną w posadzce Rynku fontannę (zdjęcia można zobaczyć tutaj). Nie została jeszcze naprawiona. Podobnie jak fontanna przy NOSPR, którą z kolei w sierpniu 2015 roku uszkodził samochód TVP Katowice (więcej o tym tutaj).


Tagi:

Komentarze

  1. mirek 16 lutego, 2016 at 1:56 pm - Reply

    Brawo władze! Prosimy jeszcze więcej aut w centrum, może wtedy problem kontrowersyjnego rynku sam się rozwiąże (rozwali) 😛

  2. Justyna 16 lutego, 2016 at 9:48 am - Reply

    Fontanna przy NOSPR dalej nie jest naprawiona???

Dodaj komentarz

*
*