Reklama

Na Rynku stanęły urządzenia do promocji miasta

Grzegorz Żądło
Cztery infokioski zostały zainstalowane w różnych częściach katowickiego Rynku. Mają służyć do promocji miasta i odbywających się w nim wydarzeń.

Multimedialne urządzenia znajdują się przed Centrum Informacji Turystycznej na pl. Kwiatowym, przed Teatrem Śląskim, w pobliżu Skarbka i naprzeciwko starej siedziby Muzeum Śląskiego.

O uwzględnienie infokiosków w przestrzeni Rynku wnioskował wydział promocji. Ich wygląd i kształt to już efekt pracy projektantów odpowiedzialnych za przebudowę ścisłego centrum miasta. Wyposażone w dwustronne ekrany urządzenia będą wyświetlać informacje istotne z punktu widzenia promocji Katowic. – Zamieszczane treści są zarządzane zdalnie, a z uwagi na elektroniczną postać ekspozycji, nie generują dodatkowych kosztów produkcyjnych, jak np. druk. Lokalizacja urządzeń uwzględnia przewidywane przepływy potoków ludzi, dzięki czemu zwiększa się zasięg eksponowanych informacji – tłumaczy Marcin Stańczyk, naczelnik wydziału promocji UM Katowice. Dodaje, że kolorystyka infokiosków nawiązuje do kolorów zapisanych w identyfikacji miasta.


Tagi:

Komentarze

 1. Bartek 7 stycznia, 2016 at 8:16 am - Reply

  Wielka szkoda. Jaki był sens ich stawiania? Przecież to marnotrawstwo publicznych pieniędzy. Typowe działanie dla poprzednich i obecnych władz miasta ;/

  • Grzegorz Żądło 7 stycznia, 2016 at 10:27 am Reply

   To był program unijny. Niestety, część infokiosków była regularnie dewastowana. W tym roku kończy się rozliczenie tego programu i władze miasta uznały, że teraz trzeba inaczej promować szlak moderny.

 2. Bartek 6 stycznia, 2016 at 3:19 pm - Reply

  A kiedy miasto naprawi infokioski na Katowickiej Modernie? Albo ich już nie ma albo stoją i straszą… Czy taki sam los spotka te z rynku?

  • Grzegorz Żądło 6 stycznia, 2016 at 3:40 pm Reply

   Infokioski do końca tego roku zostaną zdemontowane. Przynajmniej taki jest plan.

Dodaj komentarz

*
*