Reklama

Są nowe zdjęcia poszukiwanego Dariusza Nożownika

G. Ż.
Na stronie internetowej śląskiej policji zostały opublikowane nowe zdjęcia Dariusza Nożownika, który jest podejrzany o zamordowanie 19-letniego Dominika Koszowskiego przed dworcem PKP w Katowicach. Zdjęcia pochodzą z monitoringu, który zarejestrował Nożownika niedługo przed morderstwem.

Przypomnijmy, około 5 rano 21 sierpnia 2016 roku przed jednym z klubów na ul. 3 Maja doszło do bójki pomiędzy kibolami GKS-u, wracającymi z wyjazdowego meczu ze Stomilem Olsztyn, a grupą znajomych Dominika Koszowskiego i jego ojca. Jak ustaliła prokuratura, Dariusz Nożownik w pewnym momencie wyciągnął nóż i dwukrotnie dźgnął nim 19-letniego Dominika, w przeszłości zawodnika młodzieżowych drużyn GKS-u. Po przejściu kilkudziesięciu metrów chłopak osunął się na chodnik, a niedługo potem zmarł.

Prokuratura wydała za Nożownikiem list gończy, a sąd Europejski Nakaz Aresztowania. Jest podejrzany nie tylko o zamordowanie Dominika, ale też o usiłowanie zabójstwa jego ojca. Mimo że od morderstwa minął prawie rok, na razie szef bojówki kiboli GKS-u nie został zatrzymany.

Na opublikowanych właśnie zdjęciach z monitoringu Nożownik ubrany jest w koszulkę  i kapelusz z emblematami GKS-u Katowice. Już wcześniej policja udostępniła jego inne zdjęcie.

Policja apeluje do wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu Dariusza Nożownika o kontakt z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach pod numerem telefonu 32 200 14 44 lub z najbliższą jednostką policji pod numerem 997 i 112.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*