Reklama

Ruszyły remonty na drogach w kilku dzielnicach Katowic

Redakcja
Rozpoczęły się remonty dróg w Katowicach. Trwają prace nad wymianą nawierzchni w kilku dzielnicach miasta. Ich łączny koszt to ok. 1,7 mln zł.

Miasto prowadzi pozimowe naprawy dróg. W tym tygodniu w kilku dzielnicach Katowic rozpoczęły się zapowiadane roboty drogowe. To ulice, których nawierzchnia jest już mocno wysłużona i wymaga wymiany. W poniedziałek ruszyły prace w Piotrowicach i Koszutce.

W tej pierwszej dzielnicy inwestycja będzie przez najbliższy miesiąc prowadzona na ulicy Barcelońskiej. Dokładniej, na odcinku od numeru 16 do ul. Tunelowej. Zakres prac obejmie wymianę nawierzchni jezdni, która potrwa do 30 dni. Inwestycję o wartości ponad 600 tysięcy złotych wykonuje firma Drogopol.

W Koszutce rozpoczął się wyczekiwany remont fragmentu ul. Grażyńskiego. Choć odcinek jest krótki, bo to tylko około kilkudziesięciu metrów, to poruszanie się po nim było bardzo uciążliwe. Zwłaszcza, że pozostała część Grażyńskiego niedawno przeszła dużą przebudowę, a na końcu ulicy nadal było dużo dziur. Uporządkowane zostaną miejsca parkingowe oraz chodniki i wymieniona zostanie nawierzchnia. Zostaną też wybudowane nowe wpusty deszczowe i LED-owe oświetlenie uliczne. Planowo prace mają potrwać 45 dni, a ich koszt to ponad 400 tys. zł.

Kolejną inwestycją na południu, w Kostuchnie, jest rozpoczęty dzisiaj remont ul. Armii Krajowej. Prace będą prowadzone również przez Drogopol na odcinku od ul. Truskawkowej do ul. Zachodniej. Przebudowana zostanie nawierzchnia ulicy i zatoki autobusowe. Podczas prac ruch na drodze będzie utrzymany. Wykonawca na realizację remontu za ponad 500 tys. zł ma 20 dni.
Jutro ma ruszyć też przebudowa nawierzchni ul. Sobocińskiego w Piotrowicach. To droga lokalna odchodząca od ul. Kościuszki. Tu również przejazd zostanie utrzymany. Prace wykonywane przez firmę Silesia Invest potrwają około 20 dni, a ich koszt to ok. 195 tys. zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*