Reklama

Ruszył świąteczny jarmark na Rynku. Ozdób jest więcej niż rok temu

Ł. K.
Jarmark na Rynku rozpoczęty. Oprócz wystawców ze swoimi produktami, grzańca i jedzenia, będą też dodatkowe atrakcje. Dzisiaj i w kolejne weekendowe dni będzie można posłuchać koncertów. Gotowe jest też lodowisko, ale na jego uruchomienie jest jeszcze za ciepło.

Choinka jeszcze nie przystrojona, ale wystawcy mają już spory ruch. Na Rynku rozpoczął się Jarmark Bożonarodzeniowy. Tym razem jest jeszcze więcej ozdób i świątecznych instalacji. Można zajrzeć do domku świętego Mikołaja i posłuchać świątecznych opowieści. Dużą popularnością cieszą się swojskie produkty jak sery, miody czy wędliny. Nie brakuje oczywiście choinkowych ozdób, baniek oraz produktów, które nadadzą się na prezent. Kupić można m.in. ciepłe skarpety, zabawki i biżuterię. Poza tym jest też co jedzenia i picia, m.in. grzane wino i oscypek z grilla. W trakcie Jarmarku Bożonarodzeniowego w Katowicach zaplanowano też dodatkowe atrakcje. Już dzisiaj na scenie wystąpią pierwsze zespoły. O godz. 17.30 publiczność posłucha przebojów muzyki rozrywkowej w wykonaniu Uli Kozielskiej, później koncert akordeonowy Macieja Gucika. Na zakończenie pierwszego dnia jarmarku wystąpi Joanna Dolata z zespołem. W sobotę o 17.30 zagrają Wiktoria Gazda i Artur Porębski, a po nich zespół Chwila Nieuwagi.

Z kolei w niedzielę taneczne talenty zaprezentują dziewczyny z zespołu Galaxy. To o godz. 17. Natomiast zakończeniem weekendu będzie koncert zespołu Hertz Klekot. Miasto przygotowało także pokazy bajek dla dzieci, program już wkrótce. Będzie też lodowisko, które już jest gotowe. Jednak na jego uruchomienie trzeba jeszcze poczekać. Żeby utworzyć właściwej grubości taflę, konieczne jest kilka dni większego mrozu. Jarmark będzie otwarty codziennie, aż do 23 grudnia, w godz. 10-20.


Tagi:

Komentarze

  1. borsukp 5 grudnia, 2018 at 8:43 am - Reply

    Katowice pięknie przystrojone , a Mariacka szara i bura ,czyżby w tym roku będzie taka smutna ?

Dodaj komentarz

*
*