Reklama

Znani autorzy i atrakcje dla dzieci. Rozpoczęły się Śląskie Targi Książki w Katowicach

Źródło: http://www.slaskczyta.pl.

Redakcja
Rozpoczyna się duże wydarzenie dla miłośników literatury. Dzisiaj, równo o godzinie 10, otwarte zostały Śląskie Targi Książki. Piąta edycja imprezy to 3 dni spotkań, warsztatów i bogatej oferty wydawnictw z całej Polski.

Prawie 170 wystawców i ponad 150 autorów weźmie udział w 5. Śląskich Targach Książki. Darmowa impreza w Międzynarodowym Centrum Kongresowym właśnie się rozpoczęła. W środku staną trzy sceny, na których pojawią się znane postaci związane z literaturą. Wśród zaproszonych gości są: Roma Ligocka, Maria Konwicka, prof. Jerzy Bralczyk, Katarzyna Bonda, Małgorzata Domagalik, Cezary Łazarewicz i wielu innych. Będą też osoby kojarzone niekoniecznie z literaturą, wśród nich: Krzysztof Wielicki, Maciej Pieprzyca, Antoni Piechniczek. Nie zabraknie spotkań i warsztatów dla dla dzieci. Najmłodsi wezmą udział w warsztatach detektywistycznych z Dariuszem Rekoszem, posłuchają Michała Rusinka oraz wypróbują językowych gier, dzięki które poznają zasady języka polskiego w przyjemnej formie. Poza tym chętni skorzystają z Ostrego Dyżuru Literackiego, czyli poradni książkowej, żeby czytanie nie było nudne.

Jednak główną atrakcją targów są same stoiska. W ofercie wydawnictw dostępne będą nowości i bestsellery wszystkich gatunków literackich. Czytelnicy znajdą duży katalog powieści obyczajowych, kryminałów, reportażu, fantastyki, poezji, poradników czy komiksów. Pojawią się też o ciekawe propozycje dla dzieci i młodzieży. Małe, niezależne oficyny wydawnicze przygotowały wybór wartościowych książek z zakresu literatury pięknej, faktu, popularnonaukowej i naukowej. Będą też antykwariaty ze starszymi tytułami, wśród których nie zabraknie literackiej klasyki. Wśród wydawnictw, które pojawią się na Śląskich Targach Książki są: Czwarta Strona, Dowody Na Istnienie, Karakter, Krytyka Polityczna, Muza, Wydawnictwo DWIE SIOSTRY, Wydawnictwo Literackie. Kilka stoisk będzie poświęconych również analogowym grom, czyli planszówkom lub karciankom. Jak co roku można przynieść swoje książki po to, żeby wymienić się przeczytanymi już tytułami z innymi. Szczegółowe zasady wymiany książkowej są dostępne TUTAJ. Z kolei pełny program wszystkich wydarzeń Śląskich Targów Książki znajduje się TUTAJ. Impreza potrwa do końca weekendu. Targi będą czynne w piątek i sobotę w godz. 10.00-18.00, a w niedzielę od 10 do 17. Wstęp na wydarzenie jest wolny.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*