Reklama

Ruszają bezpłatne pociągi Kolei Śląskich na ferie, ale nie do Zakopanego

Redakcja
Koleje Śląskie z ofertą na ferie zimowe. W czasie przerwy od nauki uczniowie będą mogli podróżować pociągami regionalnego przewoźnika za darmo. Promocja obejmie m.in. pociągi do Czech, ale tym razem dzieci nie pojadą bez biletu do Zakopanego.

Wraca akcja „Kolej na ferie”. W zeszłym roku po raz pierwszy władze województwa zdecydowały o uruchomieniu bezpłatnych przejazdów dla dzieci i młodzieży. W ciągu dwóch tygodni przerwy od nauki w szkole Koleje Śląskie przewiozły 152 000 osób. Akcja została ogłoszona sukcesem. – Ubiegłoroczna edycja „Kolei na ferie” cieszyła się bardzo dużym powodzeniem i otrzymaliśmy bardzo dużo zapytań o powtórzenie tej akcji. Odpowiadając na te oczekiwania, również w tym roku możemy zaprosić dzieci i młodzież do bezpłatnych podróży – mówi Aleksander Drzewiecki, prezes Kolei Śląskich.

W tym roku na tych samych zasadach uczniowie będą podróżowali pociągami regionalnego przewoźnika. Ferie zimowe rozpoczną się oficjalnie w poniedziałek, 13 stycznia i potrwają do 26 stycznia. Jednak oferta ma obowiązywać już od najbliższego piątku.  Z „Kolei na ferie” mogą skorzystać uczniowie szkół podstawowych, licealnych, techników i szkół branżowych. Muszą tylko pokazać konduktorowi ważną legitymację szkolną, zamiast biletu. Młodsze dzieci również pojadą za darmo. W tym wypadku wystarczy, że rodzice będą mieli przy sobie dokument potwierdzający wiek. Promocja będzie obowiązywała na całej sieci kolejowej obsługiwanej przez Koleje Śląskie. W poprzedniej edycji w ramach akcji można było wybrać się do Zakopanego. Jednak tym razem pociągi specjalne Ornak do Zakopanego zostały wyłączone z promocji na całej trasie. Zamiast tego w nadchodzące ferie nowością będzie możliwość wybrania się pociągiem Kolei Śląskich do Czech. Ofertą objęte są również połączenia do Bohumina.

Akcja „Kolej na ferie” potrwa od 11 do 26 stycznia.


Tagi:

Komentarze

  1. Dominika 9 stycznia, 2020 at 12:53 pm - Reply

    Czy studentów też to obejmuje?

  2. Hans 8 stycznia, 2020 at 12:07 pm - Reply

    I bardzo dobrze

Dodaj komentarz

*
*