Reklama

Rusza remont na A4. Będzie zwężenie pomiędzy węzłami Murckowska i Brzęczkowice

Łukasz Kądziołka
Wymiana nawierzchni na autostradzie A4. Prace pomiędzy węzłami Murckowska w Katowicach i Brzęczkowice w Mysłowicach potrwają kilka miesięcy. W tym czasie kierowcy będą jeździć zwężeniami.

W poniedziałek, 12 lutego, rozpocznie się wymiana nawierzchni na autostradzie A4. W I etapie pracami objęty zostanie ok. 4-kilometrowy odcinek, od km 343 do km 347 autostrady, pomiędzy węzłami Murckowska i Brzęczkowice. Z powodu remontu jezdni w kierunku Krakowa, wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Następnie, od 27 marca, remontowany odcinek zostanie wydłużony do 7 km, od km 341 do km 348. Na jezdni do Krakowa jeden pas ruchu będzie remontowany, a drugi pas będzie przejezdny. Na jezdni do Katowic czynne będą dwa pasy ruchu w kierunku Katowic i jeden pas w kierunku Krakowa.

W lipcu prace remontowe przeniosą się na jezdnię do Katowic, gdzie jeden pas ruchu będzie remontowany, a drugi będzie przejezdny. Na jezdni do Krakowa czynne będą dwa pasy ruchu w kierunku Krakowa i jeden pas w kierunku Katowic. Obie jezdnie na odcinku pomiędzy  węzłami w Katowicach i Mysłowicach wyremontowane zostaną do końca listopada tego roku.

Wszystkie prace związane z wymianą nawierzchni i remontem obiektów mostowych prowadzone będą do końca 2026 roku, z wyłączeniem okresów zimowych. Wykonawcą robót jest PAVIMENTAL Polska Sp. z o. o. z Trzebini. Wartość kontraktu to ok. 423 miliony złotych netto.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*